Fanouškům je celkem jedno, na jakých místech F1 závodí

Toto Wolff letos není v hledáčku novinářů tak často, jelikož jeho tým je až třetím nejrychlejším. I tak se ale občas vytasí s poněkud kontroverzním názorem. Naposledy se zamyslel nad složením kalendáře velkých cen.

Štítky: Kalendář Toto Wolff Zveřejněno 16. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Imola, Spa-Francorchamps, Silverstone… To jsou jen některé z ikonických okruhů, které zbožňuje snad každý fanoušek i pilot formule 1 a na které nedá nikdo dopustit. Nebo je to jinak?

„Pravdou je, že si nemyslím, že většině fanoušků, kteří formuli 1 sledují prostřednictvím televize nebo sociálních sítí, záleží na tom, kde se zrovna závodí, pokud je to maximálně vzrušující podívaná,“ prozradil Wolff.

Učinil tak v narážce na oznámení o zařazení Las Vegas do kalendáře, což možná bude stát místo jeden z klasických evropských okruhů. A do budoucna může být v tomto směru hůř.

„Je to jen můj názor. Ale třeba Baku není tradiční závod, a nabízí fantastickou akci,“ vysvětluje Wolff s tím, že výjimkou jsou fanoušci přímo na okruhu. „Pro ně, pro tamní fanoušky, je závodění na ikonických místech důležité. Je to vidět třeba v Austrálii, kde bylo skvělé publikum,“ má jasno šéf Stříbrných šípů.

Tři závody v USA? Teď F1 potřebuje kvalitiního amerického pilota