Fanoušci mají možnost si koupit vůz formule 1

Chtěli jste někdy vlastnit monopost formule 1? Nyní můžete! Do aukce míří předváděcí monopost (showcar) samotné F1 se skutečnými pneumatikami Pirelli díky obchodu F1 Authentics.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 19. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Formule 1 dala svým fanouškům unikátní možnost pořídit si vůz formule 1. Předváděcí auto dodavatele pneumatik Pirelli je nyní k dispozici v obchodě F1 Authentics a byl vytvořen týmem Race Car Build.

Mimo samotný monopost, jsou v ceně také čtyři skutečné závodní pneumatiky Pirelli. Dále je součástí balíčku i volant, nikoliv skutečný, ale herní. Vůz je zbarven do černa a je oblepen oficiálními samolepkami italského dodavatele pneumatik.

To, že je vůz neskutečný a velmi unikátní potvrzuje také výrobní materiál. Předváděcí monopost je totiž vyroben ze skelných a uhlíkových vláken. Velmi překvapivá je i nynější pořizovací cena vozu.

Aktuálně se cena pohybuje ve výši 25 tisíc liber, což není úplně moc. Když jdou ale obdobné monoposty do aukce, jejich konečná a výsledná cena se vyšplhá klidně až k několika milionům, rozhodně ne tisícům.