Fanoušci hlasovali v anketě o nejpopulárnější tým

Asi není překvapením, že mezi fanoušky získalo titul nejoblíbenějšího týmu Ferrari. Jak silná je ale jeho pozice třeba oproti Mercedesu či Red Bullu? A projevil se propad formy tradičního týmu McLaren i odlivem fanoušků?

Štítky: fanoušci Ferrari Zveřejněno 31. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

V anketě webu Motorsport.com, navíc pod záštitou FIA, hlasovalo více než 150 000 diváků. Ferrari si oproti poslednímu sčítání hlasů podstatně upevnilo pozici nejoblíbenějšího týmu, když pro něj hlasovala skoro třetina čtenářů. Scuderia se může pyšnit z takřka dvojnásobné obliby, než jaké dosáhl druhý Mercedes.

I jeho popularita ale stoupá, oproti roku 2015, kdy obsadil v žebříčku až čtvrté místo, nyní figuruje skoro dvojnásobně větším počtem příznivců. S nepříznivými výsledky klesá i obliba McLarenu. S pětiprocentním propadem si ale i tak britská stáj udržela třetí místo před čtvrtým Red Bullem.

Ten je prakticky na stejných číslech jako před dvěma roky. O něco hůře je na tom další britská legenda – Williams. V grafu nenaleznete americký Haas, který skončil osmý s celkem 1,6 % hlasů.

anketa-oblibenost-tymu

Diskuse k článku

Napsat komentář