Famózní Gasly o druhém místě: Je to nejlepší den v životě

Asi nikdo nečekal, že by se mohl vůz Toro Rosso objevit na Interlagosu na stupních vítězů. Ale stalo se! Po fantastickém výkonu stanul na druhém místě Pierre Gasly.

Štítky: GP Brazílie Pierre Gasly Toro Rosso Zveřejněno 17. 11 2019 — Bára Goldmannová

Francouzský závodník je po degradaci z Red Bullu do jeho juniorky, stáje Toro Rosso, jak živou vodou politý. STR14 je mu evidentně šité na míru, díky čemuž zajíždí velmi dobré výsledky. Pravidelně poráží svého týmového kolegu Daniila Kvjata, kterého pokořil v šesti velkých cenách z celkových osmi.

Dařilo se mu i v Brazílii, když v kvalifikaci zajel sedmý nejlepší čas. Po celý závod se pohyboval na čele zbytku startovního pole. Byť vydělal především na kolizi mezi duem z Ferrari a posléze také na incidentu Lewise Hamiltona s Alexanderem Albonem, tak na posledních pár metrech před cílem potvrdil sílu Hondy. A to v dech beroucím souboji s Hamiltonem, který Francouz nakonec vyhrál a dojel na fantastickém druhém místě.

„Je to moje první pódium. Zajisté na to nikdy nezapomenu,“ radoval se třiadvacetiletý rodák z Rouenu v rozhovoru s bývalým pilotem F1 Rubensem Barrichellem bezprostředně po vystoupení z auta. „Nevím, co říct. Každý se do mě může vcítit, že to nebyla vůbec lehká sezona. Ale teď jsem zase na stupních vítězů.

Jsem ohromený. Je to moje první pódium v královské třídě a už jsem téměř zapomněl, jak skvělý pocit to je, být mezi nejlepší trojicí. Na tento den nikdy moji kolegové ani já nezapomeneme! Stát letos na pódiu bylo mým cílem. Jasně, mělo to probíhat jinak, ale teď tu stojím a jsem radostí bez sebe.“

A na co myslel, když viděl šachovnicovou vlajku? „Když jsem projel cílem, honilo se mi hlavou tolik věcí a emocí. Je to zkrátka neuvěřitelné. Jsou to události několika posledních měsíců, ale také veškeré úsilí a oběti, které činíte od útlého věku a sníte o tomto dnu.“

Snem snad každého jezdce je dostat se do formule 1, což se Gaslymu spnilo již před dvěma lety, a teď si v Brazílii mohl odškrtnout další cíl – dojet na pódiu. A paradoxně k tomu nepotřeboval ani špičkovou techniku, stačilo mu k tomu pouze středopolové Toro Rosso.

„Nedokázal jsem si představit, že se to stane právě teď, v mé druhé sezoně s Toro Rosso, ale dal jsem do toho zkrátka všechno a měl jsem celou dobu na to dostat ze sebe co nejvíc. Dnešek je zkrátka fantastický.“

„Právě proto motorsport miluji a proto chci zůstat v tomto sportu mnoho let, protože tyto dny jsou úžasné.“Gasly se v posledním kole urputně bránil před hladovým Hamiltonem. Nakonec i přes drobnou nevýhodu v podobě opotřebovanějších gum obstál. „Měl jsem Lewise za sebou do posledních centimetrů před cílovou čárou. Opravdu se snažil a já viděl jeho přední křídlo. Skutečně jsem nechtěl, aby mě předjel, protože jsem si chtěl udržet druhou pozici.

Musím poděkovat Hondě, protože bez jejich pokroku, který udělali, bychom nikdy druhé místo neudrželi. Velké gratulace a díky všem,“ uzavřel Gasly.

Diskuse k článku

Napsat komentář