F1 v Argentině? Záleží na politicích

Bernie Ecclestone chce vrátit další závod na americkou půdu, respektive na tu jižanskou. Argentina je podle zástupce šéfa Lotusu Federica Gastaldiho nejbližší volbou, nicméně rozhodnutí padne až po prezidentských volbách. Argentina by již brzy mohla patřit k pravidelným destinacím formule 1. Nápad se líbí i Berniemu Ecclestonovi, nicméně v Buenos Aires mají necelé tři týdny před druhým…

2 Štítky: Bernie Ecclestone Federico Gastaldi GP Argentiny Zveřejněno 5. 11 2015 — Josef Nekvinda

Bernie Ecclestone chce vrátit další závod na americkou půdu, respektive na tu jižanskou. Argentina je podle zástupce šéfa Lotusu Federica Gastaldiho nejbližší volbou, nicméně rozhodnutí padne až po prezidentských volbách.

Argentina by již brzy mohla patřit k pravidelným destinacím formule 1. Nápad se líbí i Berniemu Ecclestonovi, nicméně v Buenos Aires mají necelé tři týdny před druhým kolem prezidentských voleb, a tak nezbývá než počkat na výsledky. Po nich by mohla mít Gastaldiho rodina, která stojí za prosazováním Argentiny nazpět do kalendáře F1, o něco více jasno.

„Bernie obdržel návrh a teď jen musíme počkat, co se stane ve volbách, které proběhnou již za pár týdnů. Mohli bychom mít dobrou šanci. Některé úkoly jsme splnili již tento rok, abychom zvládli dokázat, že prostředí je zde vyhovující.

Máme za sebou dobrou skupinu, takže pokud bude i Bernie spokojený s prostředím, pak by to mohlo klapnout. Závodní okruh tam je. Ano, potřeboval by nějaké úpravy, ale pokud se nám podaří panu Ecclestonovi dát nějaké záruky, pak by se to mohlo povést již brzy,“ uvedl v Mexiku Federico Gastaldi.

Argentina se v roce 1953 stala vůbec první zemí mimo evropský kontinent, která hostila šampionát formule 1. Místním hrdinou byl zajisté Juan Manuel Fangio, který se stal pětinásobným mistrem světa. I v té době měla formule 1 svého zastánce ve vrcholné argentinské politice, jímž byl populistický prezident Juan Perón. Nezávodilo se zde od roku 1981, kdy probíhala válka o Falklandy proti Británii. Návrat pak Argentina zažila v roce 1995, kdy tu vyhrál Damon Hill, nicméně od roku 1998 v kalendáři formule 1 chybí až dodnes. Nyní je šance na návrat velká.

„Bernie má velký zájem přivést formuli 1 zpět do Argentiny, protože ví, že je tu spousta fanoušků. Bylo by to obdobné, jako v Mexiku,“ dodal Gastaldi.

Diskuse k článku

2 komentáře: “F1 v Argentině? Záleží na politicích”

  1. Paule napsal:

    Nápad to určitě není špatný ale moc se mi nelíbí jak se F1 stále více a více stěhuje pryč z Evropy. Chápu že jde hlavně o peníze ale myslím že by byla škoda časem přijít třeba o Německo, Itálii, atd a místo nich jezdit na místech jako Abu Dhabi tím neříkám že zrovna Abu Dhabi je špatná trať ale prostě osobně se mi to stěhování z Evropy a přesouvání do míst kde jsou ochotni víc platit za GP nelíbí a bojím se že za pár let z kalendáře úplně zmizí ty tradiční tratě

  2. PetiK napsal:

    tak by mě zajímalo na úkor které velké ceny by to bylo..

Napsat komentář