F1 se připravuje na živé streamování závodů na internetu

Nová grafika televizních přenosů závodů formule 1 není jedinou věcí, na které majitel šampionátu Liberty Media pracuje. Fanoušci se prý brzy také dočkají on-line streamování přenosů na internetu. Avšak oproti upravené grafice, která bude k vidění už letos, zatím není jasné, kdy přesně tato služba vstoupí v platnost.

Štítky: Liberty Media TV Zveřejněno 24. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

F1 se v dalších a dalších zemích přesouvá na placené televizní kanály. Proti nevoli fanoušků se ale postavil komerční šéf královny motorsportu Sean Bratches, podle kterého se diváci nemusí strachovat, že by závody neviděli. „Plánujeme zavedení digitální platformy. Dnes nás to jen stojí peníze, fanoušci nemohou stahovat exkluzivní obsah. To se změní.“

Na co konkrétně se diváci mohou těšit? „Představíme možnost streamování živého přenosu i záznamů. Fanoušci budou mít přístup k datům přímo z vozů. Jeden bude dostupný volně, ty další, pro náročné fanoušky, za poplatek.“

Liberty Media se tak odklání od strategie Bernieho Ecclestona, který se snažil co nejvíce aspektů sportu skrýt, aby celý produkt učinil lákavějším. „Trh prokázal, že lze dělat obojí. Jiné sporty jsou v tomto ohledu o mnoho napřed. Není to tak, že bychom opustili naše TV partnery. Letos nabídneme novou grafiku, která bude pro konzumenta TV vysílání mnohem přívětivější.

Volně dostupná F1 v televizích znamená přiblížení se k fanouškům, ale peníze leží v placených přenosech. Ideálně by asi tak třetina závodů měla být volně dostupná a zbytek za poplatek. Funguje to ve Francii a dalších státech, ale jsou i země, kde se k zavedení tohoto modelu ještě nechystáme,“ dodal Bratches.

Letos máme čekat výrazně odlišné televizní přenosy

Diskuse k článku

Napsat komentář