F1 Esports startuje na obrazovkách Sport1 a Sport2 už příští týden

Celkově už čtvrtá sezona F1 Esports Series začne už ve čtvrtek prvními třemi závody. Poprvé se zapojí také slovenský závodník Ferrari Filip Prešnajder.

Štítky: F1 Esports Filip Prešnajder Zveřejněno 7. 10 2020 — Jiří Košta

Už potřetí se připojí i všechny oficiální týmy formule 1, kde budou fanoušci moci sledovat virtuální závody. I tentokrát se na roštu objeví dvojnásobný šampion F1 Esports Series Brendon Leigh a vítěz posledního ročníku David Tonizza. U Ferrari pak virtuálního mistra doplní i Slovák Prešnajder.

Vítězný tým Red Bull Racing Esports se rozhodl pro tři velmi odlišné osobnosti a tři velmi silné závodníky. Celkově druhý v loňské sezoně Frederik Rasmussen zůstává v týmu a bude se snažit přidat ke svým třem vítězstvím z roku 2019 další. Tichý a vyrovnaný dánský závodník byl v minulé sezoně jedním z nejdůslednějších jezdců a bude usilovat o to, aby byl ještě lepší.

Marcel Kiefer postoupil do Red Bullu, když soutěžil s Racing Pointem v roce 2019. Německý závodník, který vyhrál loňský závod na Silverstone, přešel v zimě k Red Bullu, ale původně se s ním počítalo spíše k Alpha Tauri. Při svém debutu Red Bull v závodě na Interlagosu skvěle zvítězil během exhibičního závodu v dešti.

Další významnou změnou je přechod Enza Bonita z McLaren Shadow do FDA Hublot Esports team respektive Ferrari. Bonito má za sebou několik závodů s FDA v exhibičních závodech, což mu určitě pomůže v následujícím roce.

Jarno Opmeer se stal známým “panem hot laperem” pro své mnohonásobné světové rekordy v časech na jedno kolo. Opmeer hájil barvy Renault Vitality, ale nyní přichází po boku Daniho Bereznaye a Dominika Hofmanna k Alfě Romeo.

Nicméně právě Renault zcela obnovil svoji soupisku pro rok 2020. Jejich první jezdec byl podepsán během přestávky, jedná se o Nicholase Longueta z Red Bullu. Další přechod zaznamenal také Fabrizio Delgado a Casper Jensen, kteří doplňují žlutý tým.

Zapomínat nelze ani na Mercedes, kde po boku šampiona Leigho nastoupí také Bono Huis z McLarenu a Bari Boroumand, který si hodně dobře vedl v exhibičních závodech pro Alfu Romeo. Každopádně má stáj co dohánět, jelikož v loňském roce skončila až na celkovém osmém místě.

Williams Esports určitě také stojí za zmínku. V sestavě bude opět Alvaro Carreton a Michael Romanidis. Salih Saltunc patří také ke stálicím virtuálního šampionátu, nicméně u britské stáje ho čeká premiéra. Přestože patří do Williamsu i Čech Martin Štefanko, tak na soupisce letos není. Nicméně bude pomáhat týmu a soustředit se na další sezonu F1 Esports, kde by se objevit mohl.

Všechny závody budou vysílané i na stanicích Sport 1 a Sport 2, stejně jako v předchozích letech s komentátorem Jiřím Koštou.

Bottas proti Hamiltonovi na Dakaru? I to by se mohlo v Extreme E stát