Kalendář letošní sezony F1 Esports

Virtuální závodní série pod vedením samotné formule 1 zná svůj kalendář pro sezonu 2020. Kromě stálic se objevují i dva nové okruhy.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 17. 08 2020 — Jiří Košta

Šampionát F1 Esports se chystá už na svojí čtvrtou sezonu. Všechno vypukne na okruhu v Bahrajnu, kde se bude závodit za tmy. V roce 2019 hostila série zajímavý závod, jelikož se zde srazil Dani Bereznay s Frederikem Rasmussenem, což pomohlo k vítězství i šampionovi sezony Davidu Tonizzovi.

Během prvního “závodního víkendu” budou ještě následovat závody na novém okruhu v Hanoji, konkrétně ve Vietnamu, kam se reálný svět formule 1 měl letos podívat, ale kvůli Covid-19 to nebylo možné. Následovat bude dnes už tradiční závod v Číně.

Druhý event bude zahájený na zrekonstruovaném okruhu Zandvoort v Nizozemsku, kde se skutečný závod formule 1 jel naposledy v roce 1985. Pokračovat se bude na okruhu Gillese Villeneuva, který v loňském roce také přinesl obrovské drama. Původně vítězný Frederik Rasmussen dostal po závodě penalizaci, takže spadlo první místo do klína Cedricovi Thomemu s Renaultem. Finále druhé části pak bude na rakouském Red Bull Ringu.

F1 Esports se vrací, závodníci se poperou o finanční odměny v hodnotě téměř 17 milionů korun

Třetí klání se uskuteční na okruhu Silverstone, poté v belgickém Spa-Francorchamps, kde slavil maďarský závodník Bereznay dvě vítězství v řade s týmem Mercedes a Alfa Romeo. Tradiční evropská část bude zakončena na italské Monze, což bude chtít úřadující šampion Tonizza jistě zvítězit.

Následovat bude velké finále těsně před Vánoci. Série se podívá na japonský okruh Suzuka, následovat bude Mexiko, kde se ještě nezávodilo. Zakončení F1 Esports Series bude v letošním roce na okruhu v Sao Paolo, které už letos jezdce přivítalo během exhibičního závodu. Úspěch si tehdy připsal Marcel Kiefer z Red Bullu.

Šampionát bude vyrovnanější, než kdy předtím. Hlavními favority nadále zůstávají Tonizza, Rasmussen a šampion ze sezony 2017 a 2018 Brendon Leigh z Mercedesu.