F1 Esports: Lídr průběžného pořadí ztratil cenné body

Virtuální šampionát F1 Esports Series má za sebou další tři závody. Tentokrát na jezdce čekala Velká Británie, Belgie a Itálie. Lídr průběžného pořadí Jarno Opmeer zaváhal.

Štítky: F1 Esports Zveřejněno 19. 11 2020 — Jiří Košta

Kvalifikace pro sedmý závod letošní sezony vynesla pole position pro Frederika Rasmussena z Red Bullu, jenž měl předchozí “závodní víkend” velmi úspěšný. Naopak lídr pořadí Jarno Opmeer vypadl už v první části kvalifikace a měl co dohánět.

Start se povedl nejlépe Rasmussenovi, ale daleko nebyl ani Longuet a Kiefer. Souboj o vedení v závodě probíhal téměř po celý závod, přičemž během zastávek v boxech překročil Kiefer maximální povolenou rychlost a dostal trest tří vteřin.

Díky odlišné strategii se k trojici připojil i závodník McLarenu Dani Moreno, jenž přeskočil Kiefera přímo na trati. Longuet pokračoval v souboji s Rasmussenem téměř do každé zatáčky a fanoušci tak mohli sledovat asi nejlepší souboj o vedení v historii F1 Esports.

Red Bull dánského závodníka ale musel při souboji mimo trať, proto stejně jako Kiefer, tak i Rasmussen dostal penalizaci tří vteřin. Při souboji do poslední zatáčky závodu se ještě dostal do těsného kontaktu Moreno, ale nemusel kvůli trestům příliš riskovat.

Vítězem se tak stal poprvé v šampionátu Nicolas Longuet a druhý skončil Dani Moreno, který byl poprvé na pódiu. Třetí dovezl svou Alfu Romeo Dani Bereznay, jenž těžil z penalizací Red Bullů. Simon Weigang přinesl historický úspěch pro Haas, když dojel na čtvrté pozici. Lídr průběžného pořadí Jarno Opmeer skončil po špatné kvalifikaci pouze devátý.

Následoval závod v belgickém Spa-Francorchamps, kde se poprvé představil v barvách Ferrari Slovák Filip Prešnajder. Talentovaný jezdec se nebál konkurence a v kvalifikaci obsadil krásné šesté místo. Pole position bral i v tomto případě Rasmussen.

Start se v Belgii zároveň muži na pole position povedl nejlépe. Následovaný byl druhým Bereznayem, jenž ve Spa vyhrál už dvakrát. Prešnajder měl dobrý start, ale pozici k dobru nezískal.

Bereznay atakoval vedoucí Red Bull a očekávalo se, že se budou pozice prohazovat jako v loňském roce. Tentokrát měl ale Rasmussen na pomoc svého týmového kolegu, jenž mu kryl záda. Kiefer navíc po zastávce v boxech přeskočil Bereznaye za pomoci systému DRS, tudíž měl Red Bull v té době pomyslný double.

Prešnajder se držel na sedmé pozici, těsně za týmovým kolegou Tonizzou, ale dalo se očekávat, že nebudou jezdci mezi sebou bojovat. Po špatné strategii se ale oba rudé vozy propadly v pořadí. Slovák tak dokončil závod jedenáctý a Tonizza devátý.

Na čele se stále držela skupinka jezdců, která bojovala o vítězství. Rasmussen šikovně využíval ERS a Kiefer zase DRS od svého parťáka. V posledním kole ale ještě Bereznay zabojoval a do poslední šikany krásným manévrem dokázal oba rudé býky roztrhnout. Maďar skončil na druhé pozici v cíli za Rasmussenem.

Ani tentokrát nebyl příliš vidět Opmeer. Jezdec Alfy Romeo skončil šestý, těsně za Brendonem Leighem z Mercedesu. Brit alespoň předvedl krásný mistrovský souboj s Tonizzou, jenž připomínal situaci mezi Maxem Verstappenem a Felipem Nasrem ze sezony formule 1 2015.

Třetí kolo virtuálních závodů se uzavíralo na italské Monze, kde získal pole position domácí Tonizza.Red Bullům se tentokrát příliš nedařilo, jelikož Kiefer se nedostal ani do třetí části kvalifikace. Bereznay z Alfy Romeo. dokonce kvůli traťovým limitům startoval až poslední.

Italovi z Ferrari se povedl i skvělý start, kde dokázal za zády držet druhého Opmeera. Tato dvojice se držela těsně za sebou po celý závod, ale k vážnějšímu souboji nedošlo. Tonizza si tak připsal druhé letošní vítězství, i když na celkové prvenství už je naděje pryč.

Třetí překvapivě skončil po skvělé strategii a stíhací jízdě dvojnásobný šampion F1 Esports Brendon Leigh, jenž se s Mercedesem podíval na stupně vítězů po delší době. Rasmussen, jenž byl kandidátem na stupně vítězů, dokončil za ním. Kiefer alespoň po nepovedené kvalifikaci dovezl čtyři body za osmé místo.

Celkově je i přes zaváhání na čele stále Opmeer, jenž je následovaný dvojicí Red Bullů. Stáj s rudým býkem ve znaku je na cestě za obhájením celkového prvenství mezi týmy.

Renault ukázal odvážný koncept elektromobilu Mégane eVision