F1 chystá on-line šampionát pro fanoušky

Nové vedení formule 1 se snaží sport přiblížit fanouškům, jak to jenom jde. Jeho poslední kroky ocení hlavně herní nadšenci. Majitelé herních konzolí a počítačů totiž budou moci skrze novou hru F1 2017 virtuálně soutěžit v oficiálním on-line šampionátu. Nejlepší dvacítka se pak utká přímo v dějišti Grand Prix Abú Dhabi.

Štítky: F1 2017 fanoušci Zveřejněno 21. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Šampionát je výsledkem spolupráce mezi vedením F1, vývojářem oficiální hry formule 1, tedy firmou Codemasters, a specialisty ze společnosti Gfinity, která je zaměřena přímo na eSport jako takový.

Sezona začne v září, tedy po oficiálním vydání hry F1 2017. Kvalifikační on-line rozjížďky (začnou 4. září na okruzích Monza a Suzuka) určí během jednoho měsíce čtyřicet nejrychlejších hráčů. Ti budou pozváni na semifinále, jež se uskuteční v londýnské Gfinity Aréně 10. a 11. října. Nejlepší dvacítka ze semifinále si to rozdá o titul ve finále. Dějiště? Zázemí okruhu Abú Dhabi, a to přímo v době konání závěrečné letošní Grand Prix F1!

VIDEO: Další ukázky ze hry F1 2017

Vítěz se navíc může těšit na zisk titulu ‚Formula 1 eSports Champion Expert’. Ten hráči zaručuje, že se ve virtuální podobě objeví v dalším ročníku hry F1, tedy v té pro sezonu 2018.

Nebude se jednat o první počin v oblasti motorsportu, který souvisí s virtuálním závoděním. Například mistrovství světa silničních motocyklů letos spustilo obdobný šampionát, ve kterém se hráči utkávají online. Už před několika lety započal Nissan program GT Academy, ve kterém vybral nejlepší hráče a posadil je do skutečných vozů. McLaren zase z nejlepšího on-line jezdce udělá testovacího pilota. Zapomenout nelze ani na virtuální závod formule E v Las Vegas, ve kterém bral vítěz odměnu skoro šest milionů.

Registrace do virtuálního šampionátu bude spuštěna už brzy, a to na nové webové stránce f1esports.com.

Diskuse k článku

Napsat komentář