F1 chce závodit v Africe, ale nevzdává Miami ani Vietnam

V budoucích letech by se formule 1 mohla vrátit do Afriky, některé destinace se mohou střídat, Vietnam a Miami jsou stále ve hře. Tvrdí to minimálně nový šéf F1 Stefano Domenicalli.

Štítky: FOM GP Miami GP Vietnamu Miami Zveřejněno 7. 02 2021 — Vašek Štěpánek

O pořádání Grand Prix mají mít zájem některé státy v Africe. Podle Stefana Domenicalliho jde o severní státy a o Jihoafrickou republiku, ve které se v minulosti už závodilo. Naposledy tomu však bylo v roce 1993.

“Myslím, že pro formuli 1 je důležité, aby navštěvovala nová místa, nebo se vracela na místa, kde se již závodilo. Tyto okruhy mají úžasnou historii a loňská sezona nám ukázala, jak důležité je se na tato místa vracet. Ztratili jsme některé destinace, které nám ukázaly, že je třeba je znovu zvážit. Možná by se v dalších letech mohly objevovat v kalendáři a střídat se s některými závody. Je to jedna z možností o které diskutujeme,” přiznal Domenicalli.

Toyota se konečně chystá na elektromobily

Pokud by se měla F1 vrátit do Afriky, je největším favoritem okruh Kyalami v Jihoafrické republice. V minulosti se zde odjelo 20 závodů, ten poslední však před necelými třiceti lety.

“Myslím, že návrat do Afriky není špatná cesta. Jistě, nemůžete očekávat, že tam budeme závodit za rok. Z dlouhodobého hlediska ale mohu říci, že je to jeden z našich větších cílů,” uvedl Domenicalli.

Příprava závodu F1 v Miami je u ledu

Závody v Miami a Vietnamu

Formule 1 se také nechce vzdát naděje na pořádání Grand Prix v americkém Miami a vietnamské Hanoji, a to navzdory neúspěchům, s nimiž se vedení v souvislosti s plánováním závodů v těchto městech setkalo.

“Naší strategií do budoucna je také pořádat více závodů na americkém kontinentě. Austin byl v minulosti pro sport v Americe velmi důležitý a chceme jej v kalendáři ponechat. Rádi bychom k němu ale přidali minimálně ještě jeden závod. A samozřejmě Miami je místo, o kterém se v této souvislosti mluví nejvíce. Je zde zájem z obou stran. V tuto chvíli ale nemohu říci více,” přiznal nový šéf F1.

Ve Vietnamu se měl závod uskutečnit už minulý rok v dubnu. Z důvodu celosvětové pandemie se ale formulový kolotoč do této části světa nepodíval a v letošní sezoně tomu pravděpodobně nebude jinak.

“V tuto chvíli Vietnam v kalendáři chybí, ale stále je to otevřená možnost. Byla to neuvěřitelně drahá investice a stále jsou diskuse o uskutečnění této akce,” uzavřel téma Domenicalli.

Důvody, proč se Velké ceny Vietnamu jen tak nedočkáme