Přestupy blokuje Vettel. Od Ferrari dostal pohádkovou nabídku

S blížící se letní pauzou není žhavějšího tématu. Tedy až na halo. Celá formule 1 nyní čeká na to, kde se nově upíše Sebastian Vettel, jemuž končí smlouva u Ferrari. To mu nabídlo 138 miliónů dolarů, když setrvá.

3 Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 21. 07 2017 — Josef Nekvinda

Asi netřeba dlouho chodit kolem horké kaše. Sebastian Vettel je v současnosti nejlépe placeným jezdcem formule 1 a tímto kreditem se patrně bude moci pyšnit i v následujících letech. O jeho služby je velký zájem, což se následně promítá i do jeho nově chystaného kontraktu. Vedení Scuderie mu momentálně za setrvání u týmu nabídlo 138 miliónů dolarů, které by mu vyplatilo v průběhu tří let. Jen pro srovnání, kanadský hokejový klenot McDavid letos podepsal osmiletou smlouvu na 100 miliónů dolarů a každoročně tak utrží 12,5 miliónů. Po zavedení platových stropů se i tak stane nejlépe placeným hráčem NHL. Ale zpět k formuli.

Zlákat čtyřnásobného německého šampiona se zřejmě snaží i mistrovský Mercedes. A to navzdory všem vyjádřením šéfa týmu Tota Wolffa. Ten už po GP Velké Británie naznačil obnovení smlouvy s Valtterim Bottasem, s jehož výkony je spokojen. Jenže prodlevy u jejího podpisu podle zákulisních informací způsobuje čekání na vyjádření Sebastiana Vettela. Ostatně od rozhodnutí Vettela se bude odvíjet i budoucnost dalších pilotů, kterým letos končí smlouvy u současných zaměstnavatelů. Ti se proto nechtějí pouštět do unáhleného podepisování nových smluv, neboť větří šanci u Ferrari.

I proto, že formuli 1 nejspíše opustí jeho druhý pilot Kimi Räikkönen. Jenomže i nad ním se vznášejí otazníky. Ačkoli už se několikrát prezident Ferrari zostra opřel do výkonů mistra světa z roku 2007 – naposledy po GP Rakouska – je zřejmé, že Ferrari do nové sezóny se dvěma novými piloty nepůjde. A do toho znovu vstupuje Vettel. Ten je se svým kolegou nadmíru spokojen a vedení své stáje doporučil, aby si Räikkönena ponechalo.

Red Bull: Otálení Mercedesu indikuje Vettelovu nerozhodnost

Diskuse k článku

3 komentáře: “Přestupy blokuje Vettel. Od Ferrari dostal pohádkovou nabídku”

 1. FrancoisCEVERT napsal:

  glosa: To může říct jen člověk kterého objektivita zcela minula.

  možná se pletu a věštím jen z křišťalové koule. Jako fanda Péreze nebudu vůči Vettelovi 100% objektivní nikdy. Protože je to Sergiův protivník co drží místo v TOP týmu FERRARI, vidím jeho slabé stránky a negativa daleko větší než možná ve skutečnosti jsou. Přesto si troufnu tvrdit, že Vettel těží hodně z minulosti a když se dostane pod velký tlak
  hodně chybuje.

 2. Mike Litoris napsal:

  Ve stínu posledních přenosů mi spíš připadá, že Vettel si tuto částku vybrečel 😀 Srovnání s NHL není na místě, tam jsou platové stropy. Spíš srovnání s kopálistama je spravedlivější a tam to vychází velice zhruba nastejno. Jak na tom jsou orientační běžci z hlavy nevím 🙂

 3. FrancoisCEVERT napsal:

  FERRARI dělá chybu, že všechno sází na Vettela. Pokud jede pod tlakem,
  více v hloubi pole, popř. má li předjíždět vozy o kolo zpět je vidět jen těžký „průměrák“ a zmatkař, viz.např. teď v Baku…..ale jo, FIA-FERRARI s Vettelem udělají všem Halló, ještě se budeme divit.

Napsat komentář