F1 budoucnosti: Takhle mohou monoposty vypadat za 10 let

Renault představil možnou podobu formulí ode dneška za 10 let. Stalo se tak u příležitosti šanghajského autosalonu. Auto s označením R.S. 2027 je bezpečné, velmi lehké a velmi výkonné.

Štítky: Renault Technika Zveřejněno 19. 04 2017 — Tomáš Richtr

A nejedná se pouze o práci počítačové grafika, existuje fyzický model, který je v Šanghaji vystavený. Za návrhem modelu stojí údajně ty nejlepší mozky Renaultu, které se pokusily předpovědět, jak mohou formule za 10 let vypadat.

Koncept s názvem Vision má šestiválec vybavený systémem rekuperace kinetické energie o výkonu až 500 kW (pětinásobek ve srovnání s dneškem). Jeden motorgenerátor KERS-K je na přední nápravě, druhý na zadní. Velkokapacitní baterie umí dodávat energii pohonu přední nápravy o objemu až 250 kW, čímž z formule 1 udělají vůz s pohonem všech čtyř kol. Souhrnný výkon by přesáhl 1300 koní.

Formule budoucnosti by měla vážit kolem 600 kg a vybavena bude aktivními aerodynamickými prvky i zavěšením kol. Pilota chrání polykarbonátový kryt kokpitu, který se v případě nehody ‚katapultuje‘. Kryt kokpitu je průhledný, stejně jako části přilby tak, abyste mohli sledovat výrazy ve tváři pilota. Světelné prvky kolem auta mohou sloužit například k indikaci toho, v jakém kole se vůz nachází nebo jaké je jeho aktuální pořadí. Nemluvě o možnosti proměnlivých reklam.

Během zaváděcích kol nebo například za safety carem bude vůz poháněn čistě elektřinou.

[wppa type=“content“ album=“557″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

Napsat komentář