F1 bude příští rok vysílána v ultra vysokém rozlišení. V Singapuru si odbyla úspěšný test

Formule 1 si během Singapuru otestovala vysílání v ultra vysokém rozlišení. Britská TV stanice Sky by příští rok měla vysílat všechny závody v tomto rozlišení. Firma Tata Communications, která je technickým partnerem formule 1, se při Grand Prix Singapuru spojila s vysílacím štábem televize Sky, aby vůbec poprvé v historii vyzkoušela vysílání královny motorsportu v ultra vysokém rozlišení (3840×2160 pixelů…

6 Štítky: Sky Sports TV Zveřejněno 21. 09 2016 — Lukáš Štěrovský

Formule 1 si během Singapuru otestovala vysílání v ultra vysokém rozlišení. Britská TV stanice Sky by příští rok měla vysílat všechny závody v tomto rozlišení.

Firma Tata Communications, která je technickým partnerem formule 1, se při Grand Prix Singapuru spojila s vysílacím štábem televize Sky, aby vůbec poprvé v historii vyzkoušela vysílání královny motorsportu v ultra vysokém rozlišení (3840×2160 pixelů oproti 1920×1080 pixelům, což je hodnota vysokého rozlišení).

Televize Sky do Singapuru dovezla několik ultra HD kamer, které při závodě natočily pár záběrů. Před odesláním do centra Sky v Británii byly záběry smíchány s ostatními snímky FOM.

Tento test předchází plánu Sky, která příští rok chce vysílat všechny závody v ultra vysokém rozlišení. „UHD nabízí čtyřikrát vyšší rozlišení než HD, což činí z formule 1 silnější zážitek pro fanoušky u televizních obrazovek než kdykoliv předtím,“ uvedl Keith Lane, provozní ředitel stanice, podle kterého singapurský test vyšel na výbornou.

Ultra vysoké rozlišení by také mělo napomoci novým technologiím, jako je virtuální realita, které se chystají na vstup do formule 1.

Čtěte dále: Do formule 1 přichází technologie nové generace – virtuální realita

Prostředí v Singapuru nabídlo vhodné podmínky pro novinku v TV vysílání

Prostředí v Singapuru nabídlo vhodné podmínky pro novinku v TV vysílání

 

Diskuse k článku

6 komentářů: “F1 bude příští rok vysílána v ultra vysokém rozlišení. V Singapuru si odbyla úspěšný test”

 1. Dominik261 Lukáš Štěrovský Aha, už chápu. 🙂 máš pravdu. Ale prohlášení necháme v původní podobě. 🙂

 2. Dominik261 napsal:

  Lukáš Štěrovský  asi má 🙂  No je to takto:  FHD (1920 x 1080) x 4 = 8294400 čo sa rovná 3840 x 2160 (UHD)  🙂

 3. Dominik261 Lukáš Štěrovský No, je to přesná citace Lana, takže v tom má asi taky chaos. 🙂 Podle mýho se ale do UHD 4× vejde právě jen obyčejný HD (1366 × 768 px), Full HD už ne.

 4. Dominik261 napsal:

  Lukáš Štěrovský +- áno ale presne to je FHD (Full HD 1080p) kedže sa 4x zmestí do UHD 2160p 🙂  ale to je len detail 🙂
   
  PS: omylom som vymazal ten môj komentár 😀

 5. Feisar napsal:

  A co na to Sport 1/2? A když už ne UHD, co aspoň Full HD? 🙂

 6. Dominik261 Však to plus minus vychází, ne? 🙂

Napsat komentář