Spuštění hasícího zařízení? Jen další pátek, který nevyšel na sto procent

Sebastiana Vettela v odpoledním tréninku na Grand Prix Mexika zbrzdilo samovolné spuštění hasícího zařízení přímo během jízdy. Ferrari navíc čeká práce s vylepšením nastavení vozu.

Štítky: GP Mexika Sebastian Vettel Zveřejněno 28. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel nakonec skončil čtvrtý se ztrátou čtvrt sekundy na prvního Daniela Ricciarda. „Byl to další pátek, který nevyšel na sto procent. V polovině jízdy se mi spustil hasicí přístroj. Zpočátku bylo jen horko, pak jsem pocítil velký chlad. Uvolnily se některé šrouby a tlak si hledal cestu ven, takže to nebylo příjemné.

Výměna nás stála nějaký čas, ale vrátili jsme se zpátky na dráhu. Je to krátký okruh, takže je tu velký provoz, není to ideální. Některá kola byla velmi dobrá, jiná už tak ne. Auto je obecně rychlé, ale potřebujeme na něm trochu zapracovat. Nemyslím, že půjde o hodně práce. Nalezením vhodného vyvážení bychom měli pokročit vpřed,“ tvrdí Vettel.

Nejen Ferrari nepomáhají ani specifické podmínky v Mexiku. „Pro všechny je tu těžké uchladit auto, brzdy, další komponenty. Takže pokud se za někým zaseknete, je to celkem špatné. Je tak lepší, když jste vpředu, jedete si svým tempem. Asfalt je celkem tmavý, takže se rychle zahřívá. Myslím tedy, že starání se o pneumatiky bude opět klíčový faktor.

Udržet teploty pneumatik tak nízko, jak to jen půjde, bude náročné. Ale kdo v tom uspěje, bude mít nejlepší tempo,“ domnívá se Sebastian Vettel, který v neděli pojede o udržení alespoň matematických nadějí na titul. To však bude nadmíru těžký úkol. Němec by totiž musel vyhrát, přičemž Hamilton by nesměl dojet lépe než šestý. V opačném případě bude o titulu rozhodnuto.

Diskuse k článku

Napsat komentář