Exkluzivně: Robert Kubica a George Russell ve Williamsu 2019

Formuli 1 čeká příběh, který se klidně může za pár let objevit na plátnech hollywoodských kin. A překvapilo by nás, kdyby se tak nestalo. Před šesti lety se bez nadsázky ocitl na pokraji smrti kvůli havárii s děsivými následky, z nich některé jsou trvalé. Přesto se vrátí na start velkých cen: Robert Kubica.

1 Štítky: George Russell Robert Kubica Williams Zveřejněno 12. 11 2018 — Tomáš Richtr

Williams brzy oznámí, že pro něj bude po boku již potvrzeného Brita George Russella jezdit také Robert Kubica. Německý uznávaný list Auto Motor und Sport v pondělí zveřejnil, že se podpis smlouvy Kubica – Williams očekává „pravděpodobně tento týden“.  Avšak podle exkluzivních informací GPF1.cz je jasno už nyní – pro Williams příští rok bude Robert Kubica závodit.

Kubica už má údajně tento týden podepsat smlouvu s Willamsem

Během víkendu GP Brazílie byla jedním z britských médií zveřejněna zpráva, že Kubica má od Williamsu jasnou nabídku a je na něm, jestli ji akceptuje. Článek obsahoval Kubicovu citaci, podle které si teď on a jeho manažerský tým vezme pár dní na rozmyšlenou a vybere si pro polského vítěze GP Kanady 2008 nejlepší scénář do budoucna. Mezi těmito scénáři byla role analytického pilota Ferrari na simulátoru týmu.

Avšak o pár hodin později jak Williams tak Kubica nelibě reagovali na výše uvedenou zprávu, kterou její autor nakonec korigoval.

Celou situaci komplikuje fakt, že současným pilotem týmu je Kanaďan Lance Stroll, jehož otec Lawrence Stroll je pořád minoritním akcionářem týmu. Skupina finančních firem stojících za Lawrencem Strollem na konci léta zachránila z nucené správy současný tým Force India, pro který bude jezdit Sergio Peréz, a předpokládá se, že právě mladý Stroll. Vyřešit ale všechny smlouvy po právní stránce je časově hodně náročné.

Kubica má blízko velkým penězům, které by jej mohly dostat do Williamsu

Williams navíc musí řešit ekonomickou stránku věci, spojenou s odlivem peněz napojených na Strollův byznys. Navíc odchází sponzor Williamsu, značka Rich Energy, konkrétně k týmu Haas. Finanční mezeru pomohou do určité míry vyřešit firmy napojené na Kubicu, ale právní finalizace takových sponzorských smluv také zabere čas. Složitá směs ladění podmínek smluv v zákulisí je nejspíš tím, co stojí za odkládáním oficiálního oznámení Kubicova angažmá. Takové oznámení už je ale jenom na spadnutí.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Exkluzivně: Robert Kubica a George Russell ve Williamsu 2019”

  1. INF_11 napsal:

    Super, moc jsem mu to přál. Teď ještě aby měl W lepší formu než co mají poslední roky.

Napsat komentář