Esteban Ocon má namířeno do Haasu

Oficiální oznámení o podpisu Ocona s Haasem má přijít před začátkem letní přestávky.

Štítky: Esteban Ocon Haas Nepřehlédněte Zveřejněno 9. 07 2024 — Dominik Kovář

Zdá se, že Esteban Ocon má po konci v Alpine svoji budoucnost vyřešenou. Od oznámení konce ve francouzském týmu se spekulovalo o zájmu Sauberu/Audi, Williamsu, Haasu nebo odchodu z F1. Nakonec si Ocon měl vybrat Haas. Oznámení podpisu smlouvy bude oznámeno před začátkem letní pauzy.

Tento přestup znamená jediné – kariéra Kevina Magnussena ve formuli 1 se nejspíše blíží ke svému konci. Pro Ocona bude naopak kariéra pilota F1 pokračovat minimálně do roku 2026, protože měl s Haasem podepsat víceletou smlouvu.

Sedmadvacetiletý Ocon v F1 doteď absolvoval 145 startů, je jedním ze 12 pilotů v současném startovním poli s vítězstvím ve svém resumé (Maďarsko 2021). K památné výhře v Maďarsku přidal Ocon další dvě pódiová umístění (Sachír 2020 a Monako 2023). Haas tak do svých řad získává poprvé ve své historii vítěze závodu F1.

Týmovým kolegou Ocona v Haasu bude mladý Oliver Bearmen, jehož podpis byl oznámen před závodem v Silverstone. Je to poprvé, kdy bude mít Ocon mladšího týmového kolegu, než je on sám.

S rostoucí formou Haasu a tápajícím se Alpinem může být přesun do americké stáje pro Ocona nakonec výhrou. V posledních dvou závodech získal Haas 16 bodů a v šampionátu se nachází na sedmém místě se 27 body. Alpine je v pořadí hned za Haasem, k dispozici má ale pouze 9 bodů.