Ericsson bude v příštím roce závodit pro Sauber

Jednání mezi švédským mladíkem a švýcarským týmem dospěla během sobotního odpoledne ke zdárnému konci, obě strany se domluvily na vzájemné spolupráci.

1 Štítky: Marcus Ericsson Sauber Zveřejněno 1. 11 2014 — Tomáš Bohuslav

Jednání mezi švédským mladíkem a švýcarským týmem dospěla během sobotního odpoledne ke zdárnému konci, obě strany se domluvily na vzájemné spolupráci.

O tom, že má Marcus Ericsson namířeno do Sauberu, jsme vás informovali již před pár hodinami. Nyní bylo vše oficiálně potvrzeno. Počínaje příští sezonou bude rodák z Öreba skutečně oblékat barvy hinwilské stáje.

„Jsme přesvědčeni, že podepsání Marcuse dodá týmu čerstvý impulz,“ nechala se slyšet šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová.

„Letos za sebou nemá jednoduchou nováčkovskou sezonu ve formuli 1, každopádně, zůstal klidný a neustále se zlepšoval, zejména v posledních závodech,“ dodala.

Ericsson si v uplynulém týdnu prožil velmi hektické období. Poté, co zkrachoval Caterham, se jeho kariéra ocitla v ohrožení, netrvalo však dlouho a vše se rázem obrátilo k lepšímu.

„Po velmi bouřlivém týdnu jsem si najednou dal ten nejlepší možný předčasný vánoční dárek,“ rozplýval se Švéd.

„Sauber ve mně pro rok 2015 vložil důvěru, a to mě činí pyšným, jelikož Sauber je znám jako jeden z nejlepších týmů pro vývoj mladých jezdců. Bude to skvělá výzva,“ doplnil.

Je veřejným tajemstvím, že k zisku závodní sedačky u švýcarské stáje pomohli Ericssonovi silní sponzoři, kterým podle dostupných informací za jeho působení v královně motosportu nečiní problémy platit částku osmnácti miliónů dolarů za sezonu.

Diskuse k článku

Napsat komentář