Enzo Fittipaldi porazil piloty F1 a vyhrál virtuální GP Rakouska

F1 Esports Virtual Grand Prix má za sebou první závodní víkend, jenž přinesl hned několik dramat a nečekaných výsledků.

Štítky: Enzo Fittipaldi F1 Esports Zveřejněno 1. 02 2021 — Jiří Košta

Program na virtuálním poli závodů odstartovali profesionální simraceři, kteří odjeli kvalifikaci a sprintový závod. Po kolizi uprostřed pole mezi Williamsy a AlphaTauri se z vítězství radoval závodník Ferrari David Tonizza. Na druhém místě skončil Dani Moreno s Mercedesem. Stupně vítězů pak uzavřel při své premiéře u italské stáje z Maranella Brendon Leigh, který překonal v posledním kole Marcela Kiefera z Red Bullu.

Pořadí pro hlavní závod bylo určené a z pole position startoval Marcus Armstrong, junior Ferrari. Druhý byl Anthony Davidson a třetí Arthur Leclerc.

Start vyšel nejlépe Armstrongovi, který byl v čele závodu, následovaný Davidsonem, jenž se bohužel v polovině prvního okruhu roztočil. Ferrari tak mělo prozatimní double s Armstrongem na čele. Za nimi se sjela dvojice jezdců Haasu, přičemž na tom byl stále lépe Enzo Fittipaldi.

Jezdci měli nastavené penalizace ve hře hodně přísně, proto se s tresty doslova roztrhl pytel. Vitantonio Liuzzi se usadil do kokpitu AlphaTauri, ale po patnácti kolech z šestatřiceti byl vyloučený pro mnoho penalizací. Závodilo se už tak jen v sedmnácti, protože vozy Astonu Martin nestartovaly.

Na čele probíhala bitva mezi Armstrongem a Leclercem, ale Armstrong nafasoval taktéž mnoho penalizací a postupně se začal propadat polem. Nenápadně se přibližoval Enzo Fittipaldi, který se po několikakolové bitvě nakonec radoval z vítězství na úkor Leclerca. Druhý skončil překvapivě Stoffel Vandoorne s Mercedesem, jelikož měl méně penalizací, zároveň mu pomohla agresivní strategie, když dojížděl na nejměkčí sadě pneumatik.

Jen těsně čtvrtý skončil Alex Albon s Red Bullem, který dokonce chvíli nezávodil, jelikož mu hra “spadla”. Thajský závodník se musel připojit po pár kolech zpět, ale ztrátu už nedohnal. Pátý skončil Pietro Fittipaldi, šestý Armstrong, sedmý Piastri, osmý Davidson, devátý Salvadori a na posledním bodovaném místě byl Courtois.

Výsledky závodu:

1 Enzo Fittipaldi BRA Haas F1 Team
2 Stoffel Vandoorne BEL Mercedes AMG Petronas Formula One Team
3 Arthur Leclerc MON Ferrari Driver Academy
4 Alexander Albon THA Red Bull Racing
5 Pietro Fittipaldi BRA Haas F1 Team
6 Marcus Armstrong NZL Ferrari Driver Academy
7 Oscar Piastri AUS Alpine F1 Team
8 Anthony Davidson GBR Mercedes AMG Petronas Formula One Team
9 Luca Salvadori ITA Scuderia AlphaTauri
10 Jimmy Broadbent GBR McLaren F1 Team
11 Christian Lundgaard DEN Alpine F1 Team
12 Nicholas Latifi CAN Williams Racing
13 Thibaut Courtois BEL Alfa Romeo Racing
14 Jack ‘Pie Face’ McDermott GBR Alfa Romeo Racing
15 Ben ‘Tiametmarduk’ Daly AUS McLaren F1 Team
16 Jeffrey Herlings NED Red Bull Racing
17 Alejandro ‘FlowstreetYT’ Perez SPA Williams Racing
DSQ Vitantonio Liuzzi ITA Scuderia AlphaTauri

 

Formule E spouští virtuální šampionát, připojí se i český reprezentant Štefanko