Emotivní loučení u Lotusu

Romain Grosjean ukončil svou éru u Lotusu devátým místem díky agresivně zvolené strategii, přestože startoval ze zadních pozic. I tak ale v Enstone zavládl smutek. Mohlo za to emotivní loučení. Francouzský pilot nejdříve v barvách Renaultu, později Lotusu strávil pár sezón, během kterých vyrostl do zkušeného a zároveň ceněného pilota. O víkendu v Abú Dhabí to ale byl…

1 Štítky: Haas Lotus Romain Grosjean Zveřejněno 30. 11 2015 — Josef Nekvinda

Romain Grosjean ukončil svou éru u Lotusu devátým místem díky agresivně zvolené strategii, přestože startoval ze zadních pozic. I tak ale v Enstone zavládl smutek. Mohlo za to emotivní loučení.

Francouzský pilot nejdříve v barvách Renaultu, později Lotusu strávil pár sezón, během kterých vyrostl do zkušeného a zároveň ceněného pilota. O víkendu v Abú Dhabí to ale byl poslední společně odjetý závod, který z pohledu obou stran dopadl nad očekávání. Grosjean se dokázal v cíli závodu kvalifikovat na devátém místě po startu ze zadních pozic.

„Byl to dobrý závod, ale věděli jsme, že pokud by nám vyšla strategie, můžeme udělat dobrý výsledek. Poslední stint byl klíčový. Po velmi těžkém úvodu víkendu jsem si nakonec užil auta. Udělali jsme několik změn v nastavení a došli si pro dobré umístění,“ popsal Grosjean.

Pak ale nastala ta smutnější část závodního víkendu, který byl předzvěstí konce Grosjeana u Lotusu. Mezi sebou měli doslova harmonický vztah, proto není divu, že loučení šlo ztuha.

„Budou mi chybět. Miluji práci s nimi. Znamenalo to pro mě hodně moc. Je to něco, co nechcete zažít každý den svého života. Měl jsem štěstí, že jsem jako pilot formule 1 strávil čas v týmu s tak silným duchem.

Na druhé straně je tu malý plamínek, který se těší na další výzvu, což si myslím, že může být něco stejně jedinečného. Bude to velké dobrodružství a já se moc těším na objevování americké kultury. Už nyní se mi líbí přístup Geneho Haase a kluků, se kterými jsem se setkal. Bude to skvělé,“ odpovídal Grosjean emotivně o svém konci u Lotusu a novém začátku u týmu Haas.

Diskuse k článku

Napsat komentář