Ecclestone: Zákaznická auta by stála 15 miliónů a byla by pro všechny stejná

Šéf F1 Bernie Ecclestone prozradil několik detailů o diskutovaném návrhu zákaznických vozů.

Štítky: Bernie Ecclestone Zákaznické vozy Zveřejněno 22. 05 2015 — Jan Pastorek

Šéf F1 Bernie Ecclestone prozradil několik detailů o diskutovaném návrhu zákaznických vozů.

Podle Ecclestona by zákaznické vozy vyřešily finanční problémy těch stájí, které je mají.

„Protlačuji, protlačuji, protlačuji jednotné šasi, jednotný motor, aby se s tím jezdilo jako teď, ale oni se s tím nechtějí smířit. Takže to uděláte se čtyřmi nebo pěti týmy a konstruktéry necháte na pokoji. Necháte je, ať si dělají, co chtějí,“ vysvětloval Autosportu.

„Všechna šasi by byla stejná a uzavřeli bychom smlouvu s jedním z dodavatelů motorů. Mělo by to fungovat. Dodali bychom dvě kompletní šasi 1. ledna za 15 miliónů dolarů. Zaplatíme. Pokud to bude stát víc, zaplatíme víc, pokud méně, tím lépe pro nás.“

Odpůrci zákaznických vozů, jako například tým Sauber, argumentují tím, že by ve formuli 1 vznikly dvě výkonnostní třídy. „No a co myslíte, že máme teď?“ reagoval Ecclestone. „Kdybychom vyvinuli dostatečné úsilí, mohli bychom to realizovat.“

Stejně tak Ecclestone odmítá, že by zákaznické týmy nesehnaly sponzory. Protože by měly daleko nižší náklady na provoz, mohly by podle šéfa F1 chtít po sponzorech méně peněz, a v bojích ve středu pole by v televizi stejně byly vidět.

„A místo hledání jezdců s penězi by mohli hledat jezdce s talentem a dávat je do vozů. Pak by bylo mnohem víc nových jezdců s většími talenty. A ty velké týmy jsou hloupé, protože by najednou mohly najít hodně dobré jezdce, které by mohly vzít, aniž by musely platit to, co musí platit teď,“ dodal Ecclestone.

Diskuse k článku

Napsat komentář