Ecclestone ve válce slov s Hamiltonem: Na mnoho věcí už asi zapomněl

Bývalý majitel formule 1 Bernie Ecclestone a Lewis Hamilton měli v poslední době několik slovních a mediálních přestřelek a patrně není konec. Nyní se 91letý Ecclestone znovu vyjádřil k nedávným názorům sedminásobného šampiona.

Štítky: Bernie Ecclestone Lewis Hamilton Zveřejněno 6. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Lewis Hamilton nadále pokračuje ve svých mimozávodních aktivitách, kdy aktivně bojuje za práva lidí všech pohlavních, rasových a sociálních skupin. Pilot Mercedesu se také angažuje do přírodních a politických diskusí.

Nicméně, některé výroky sedminásobného šampiona pobouřily bývalého majitele formule 1 Bernieho Ecclestona. Brit se snažil obhájit brazilský výraz na ‚N‘ od Nelsona Piqueta a také se veřejně zastal Putina při vypuknutí krize na Ukrajině.

„Ano, nejspíše nejsem tak citlivý. Hodně věcí vidím jinak než Hamilton, nebo kdokoliv další. Své názory veřejně neprezentuji, vždy jen podle svého odpovím na otázku, na kterou jsou byl slušně dotázán, to je celé.

Na začátku roku jsem se vyjádřil k ruskému prezidentovi. Má slova byla špatně pochopena. Nikde jsem neřekl, že Putina podporuji, řekl jsem pouze to, že se Putin nikdy nezachoval zle vůči F1, což bohužel nemohu říct o všech pořadatelích,“ vyjádřil se Ecclestone.

Pilot Mercedesu nedávno požadoval, aby lidé jako Bernie Ecclestone neměli možnost se veřejně vyjadřovat, neboť podobné myšlenky nejsou v dnešní době přípustné. To bývalého šéfa F1 pobouřilo a připomenul situaci z minulosti.

„Lewis už na hodně věcí asi zapomněl… když mu před lety Mercedes nechtěl zaplatit sumu, kterou požadoval, okamžitě jsem se nabídl, že zbytek jeho smlouvy doplatím. Vždy jsem byl přesvědčen, že v F1 musíme dosáhnout několika cílů.

Už od mého začátku jsem ve sportu chtěl mít silného německého závodníka. Poté jsem si přál mít v F1 člověka tmavé pleti, také čínského závodníka a ženu. Proto si myslím, že podobné poznámky od Lewise nejsou férové,“ zakončil Ecclestone.