Ecclestone: Ve Strategické skupině nejsou týmy, u kterých není jistota setrvání na roštu

Bernie Ecclestone vysvětlil, proč ne všechny týmy startovního pole patří do Strategické skupiny, která se zabývá tvorbou návrhů pravidel.

Štítky: Bernie Ecclestone Pravidla Vedení F1 Zveřejněno 16. 05 2014 — Jan Pastorek

Bernie Ecclestone vysvětlil, proč ne všechny týmy startovního pole patří do Strategické skupiny, která se zabývá tvorbou návrhů pravidel.

Strategická skupina návrhy jen tvoří, schvalovací pravomoc má až Komise F1, přesto jsou týmy, které do ni nepatří, nespokojené, a v dopise FIA naznačily, že by tento systém mohl porušovat evropskou legislativu na ochranu hospodářské soutěže.

Strategickou skupinu tvoří šest týmů: Red Bull, Mercedes, Ferrari, McLaren, Williams a další, který byl v uplynulé sezóně nejlepší mimo ty jmenované, což je letos Lotus. Mimo skupinu jich tedy zůstává pět: Force India, Sauber, Toro Rosso, Marussia a Caterham. Dá se ale říct, že je Toro Rosso nepřímo zastoupeno díky Red Bullu.

„Čtyři týmy nejsou ve Strategické skupině, a proč v ní nejsou? Protože ti, kdo v ní jsou, se zavázali, že budou ve formuli 1 závodit do roku 2020, a dali slušné záruky pro případ, že by se tak nestalo,“ vysvětloval Ecclestone pro Independent.

Nicméně tlak menších stájí přeci jen vyústil v reakci FIA, která k jednání o snižování nákladů přizvala všechny týmy, takže návrhy opatření teď můžou předkládat všichni. Ty první ovšem prezident FIA Jean Todt označil za vtip.

Diskuse k článku

Napsat komentář