Ecclestone: Současné motory odrazují automobilky od vstupu do F1

Šéf F1 Bernie Ecclestone si myslí, že místo lákání nových účastníků do formule 1 mají hybridní pohonné jednotky opačný efekt a zájemce odrazují.

7 Štítky: Bernie Ecclestone Pohonné jednotky Zveřejněno 10. 07 2015 — Jan Pastorek

Šéf F1 Bernie Ecclestone si myslí, že místo lákání nových účastníků do formule 1 mají hybridní pohonné jednotky opačný efekt a zájemce odrazují.

Současné pohony F1 sice kombinují technologie, které jsou pro automobilky důležité z hlediska silniční produkce, podle Ecclestona jsou ale moc komplikované a pravidla neumožňují řádnou konkurenci.

„Kdybychom měli jednodušší motor, umožnilo by to ostatním, kdo chtějí dělat motory, aby přišli,“ řekl pro Guardian. „Podívejte se na Toyotu, o té vím, že by možná měla zájem vrátit se do formule 1.“

„Ale s touto pohonnou jednotkou se v žádném případě nevrátí. Vědí, že by hned od začátku měli problémy. Pokud má problémy Ferrari, jakou šanci by měli oni?“

Podle Ecclestona by formule 1 potřebovala úplně jiný, jednodušší motor. Diváky stejně nezajímá, kolik válců a jaký objem motory mají.

„Chtějí vidět vyhrávat Williams, Ferrari, Red Bull, chtějí, aby všichni měli šanci na vítězství. V současnosti lidé jako Vidžaj (Mallya) ve Force Indii utrácejí strašné množství peněz a nemají vůbec žádnou šanci na vítězství. Ani se to neblíží. Roztrhejme ta zatracená pravidla a začněme znovu,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář