Ecclestone si nemyslí, že Red Bull zmizí z F1

Dietrich Mateschitz podle Bernieho nepřišel o svou lásku, nechce rozvod. Jen by potřeboval novou milenku.

5 Štítky: Bernie Ecclestone Red Bull Renault Zveřejněno 21. 06 2015 — Michal Mikoláš

Dietrich Mateschitz podle Bernieho nepřišel o svou lásku, nechce rozvod. Jen by potřeboval novou milenku.

Majitel Red Bullu, rakouský podnikatel Dietrich Mateschitz, se na začátku závodního víkendu Grand Prix Rakouska ostře pustil do Renaultu a nijak netajil, že francouzský výrobce motorů tím Red Bullu kazí motivaci. Daniel Ricciardo s Christianem Hornerem poté řekli, že Mateschitzovy stížnosti je třeba brát vážně. Odchod Red Bullu z formule 1 je prý reálnou hrozbou. Zato dlouholetý šéf formule 1 Bernie Ecclestone je jiného názoru. Chápe Mateschitzovu frustraci, ale k nejhoršímu podle něho nedojde.

„Pana Mateschitze znám dost dlouho a nemyslím si, že by odešel. Kdyby měl odejít, stalo by se tak zřejmě v době, kdy vyhrává, nikoliv v období, kdy se mu tolik nedaří. Neznamená to, že jeho láska k F1 uvadla, nechce se nechat rozvést. Jen by potřeboval novou milenku, to je vše.

Spolupráce s Renaultem byla vždy velmi dobrá. Jejich přístup byl vždy korektní. V současnosti jim zkrátka ujel vlak, co se rychlosti vývoje motoru týče. Myslím, že Dietrich je rozumný muž, který ví, co říká, a jaké to může mít následky.

Je teď trochu frustrovaný. Utratil hodně peněz, ve formuli 1 odvedl kus dobré práce. Málokdo si uvědomuje, že se v prostředí formule 1 pohybuje už hodně dlouho. Začal ji podporovat už dávno,“ prozradil Ecclestone reportérům na okruhu Red Bull Ring.

Diskuse k článku

Napsat komentář