Ecclestone: O třetích vozech v příští sezóně dohoda zatím není

Bernie Ecclestone popřel, že už by požádal některé stáje o nasazení tří monopostů v roce 2015.

4 Štítky: Bernie Ecclestone Třetí vozy Zveřejněno 10. 11 2014 — Jan Pastorek

Bernie Ecclestone popřel, že už by požádal některé stáje o nasazení tří monopostů v roce 2015.

Během brazilského víkendu se objevila zpráva, podle které Ferrari a Red Bull už odsouhlasily Ecclestonovu žádost závodit příští rok se třemi auty.

„Ne, v tuto chvíli není žádná dohoda o třetích vozech,“ popřel šéf formule 1.

Jeho slova potvrdila přímo také rakouská stáj. „Red Bull zatím nebyl požádán o nasazení třetího auta v příští sezóně. My preferujeme plný rošt týmů se dvěma vozy,“ uvedla.

O třetích vozech se ale stále diskutuje, podle Ecclestona by se šampionát mohl rozdělit na konstruktéry a týmy, které své vlastní vozy nestaví.

Co se týče finančních problémů menších týmů, po uznání své vlastní chyby obrátil a nyní je nekompromisní. Říká, že stáje, které jsou ztrátové, nemají tolik utrácet. A není na majitelích (CVC) formule 1, aby to řešili.

„S Donaldem (MacKenzie – šéf CVC) budu hovořit o něčem úplně jiném. Nejsou v pozici (malé týmy), aby o tom rozhodovaly,“ dodal.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Ecclestone: O třetích vozech v příští sezóně dohoda zatím není”

 1. achard napsal:

  Ondra: Vidí to nezdravě, nejradši by se malých týmů zbavil a měl tam jen silné týmy. OK, to by bylo celkem fajn, kdyby F1 byla plná silných a bohatých týmů, ale protože nikdo takovej se do ní nehrne, tak z malých týmů chce udělat zákaznické týmy.

  Zákaznické vozy nejsou špatný nápad, jen to nesmí jít na úkor menších týmů. Zákaznické vozy fungovaly v době největší slávy F1. March začínal jako prodejce vozů F1 (a koupil ho i úřadující mistr světa J.Stewart), se zákaznickými vozy začínal Frank Williams a Hector Rebaque provozoval vlastní tým, ve kterém jezdil (s koupeným Lotusem, než ho předělal a pojmenoval po sobě). Pokud by někdo chtěl koupit a provozovat vůz F1, ať tu možnost má (a vydělaly by na tom i slabší týmy, určitě by se našel někdo, kdo by si koupil třeba ojetou Force India). Ale mělo by to znamenat přilepšení pro stávající týmy, a ne jejich likvidací…

 2. achard napsal:

  Malé týmy jsou v pozici k vyjednávání, alespoň co se týče příštího roku. Pravidla F1 se musí schválit na 2 roky dopředu, na kratší dobu jen v případě bezpečnosti, nebo se souhlasem všech týmů. Nasazení třetích vozů je komerční a nikoli bezpečnostní a v pravidlech to není, takže k jejich nasazení příští rok potřebuje FIA (myšleno Bernie) souhlas všech týmů. Bude jim muset něco naslibovat, donutit velké týmy, aby jim vozy daly zadarmo, nebo je uhranout, jinak třetí vozy nebudou…

 3. Ondra napsal:

  wrt:
  Vidí to zdravo – cez peniaze.

  Vidí to nezdravě, nejradši by se malých týmů zbavil a měl tam jen silné týmy. OK, to by bylo celkem fajn, kdyby F1 byla plná silných a bohatých týmů, ale protože nikdo takovej se do ní nehrne, tak z malých týmů chce udělat zákaznické týmy. 🙁

 4. wrt napsal:

  Vidí to zdravo – cez peniaze.

Napsat komentář