Ecclestone: Marussia šanci na záchranu má, Caterham nikoliv

Bernie Ecclestone se osobně přesvědčil, že existuje šance na udržení Marussie na startovním roštu.

Štítky: Bernie Ecclestone Caterham Marussia Zveřejněno 22. 01 2015 — Jan Pastorek

Bernie Ecclestone se osobně přesvědčil, že existuje šance na udržení Marussie na startovním roštu.

Ačkoliv část majetku týmu Marussia už byla prodána, našel se zájemce, který by chtěl tým koupit. Proto byla odložena aukce zbývajícího vybavení včetně loňský vozů.

„Dopoledne (ve středu) jsem se sešel s někým, a oni řekli, že chtějí, a myslím, že i můžou koupit Marussii, což by bylo dobré,“ potvrdil Ecclestone v rozhovoru pro Sky Sports.

„U Caterhamu myslím není moc velká šance, že by se zachránil, ale Marussia šanci má. Asi tak během deseti dní bychom měli být schopní říct, jestli k tomu dojde nebo ne.“

Marussia je atraktivní díky tomu, že má nárok na desítky miliónů dolarů na odměnách od F1, protože v posledních dvou sezónách skončila v první desítce. To by novému majiteli usnadnilo naplnění rozpočtu.

Jisté spekulace říkaly, že by zájemcem o Marussii měl být Haas, americký tým to ale popřel a drží se původního plánu na vstup do formule 1 v roce 2016.

Pokud by mělo dojít k záchraně bývalé ruské stáje, Ecclestone chce, aby to záchrana byla pořádná. „Nechceme někoho, kdo by sotva přežíval, to prostě nechceme. Tím jsme si prošli na konci loňského roku a už si tím nechceme projít znovu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář