Ecclestone: Ferrari je moc italské. Němci provozují „čistý“ závodní tým

Ten tým je prostě příliš italský. Je to jako za starých časů. To si myslí Bernie Ecclestone bývalý dlouholetý vládce F1, který se přijel na GP Ruska osobně podívat.

2 Štítky: Bernie Ecclestone Ferrari Mercedes Zveřejněno 30. 09 2018 — GPF1.cz

Ferrari v posledních závodech prohrává boj s Mercedesem, Hamilton se těší náskoku 50 bodů pět závodů před koncem.

Když byl dotázán na důvody, proč je Ferrari v roce 2018 najednou slabší, Ecclestone odpověděl:

„Je příliš italský. Jednou jsem někomu řekl, že je to jako za starých časů,“ maje na mysli éru před Jeanem Todtem, Rossem Brawnem a Rorym Byrnem.

„Ano, před touhle dobou. Přitáhli jsme Todta, aby se o ten tým trochu postaral. Nebyl tak italský. Michael (Schumacher) vedl tým. Bylo to vše trochu jiné. Takovéhle nastavení jim dnes trochu chybí.“

Ecclestone také kritizuje, jak moc top management Ferrari mluví do chodu týmu. Na rozdíl od Mercedesu, kde má Toto Wolff velké pravomoci.

„Ferrari to dělá v boji s Mercedesem trochu jinak, nemyslíte? Mercedes má čistý tým, věnují se jen závodění, nemá co do činění s automobilkou. Ferrari se přeci jen více soustředí na výrobu automobilů a více méně to nějak koordinují s formulí 1. Dělají to jinak.“

Mercedes nařídil Bottasovi, aby nechal Hamiltona v Rusku vyhrát

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ecclestone: Ferrari je moc italské. Němci provozují „čistý“ závodní tým”

  1. Louis65 napsal:

    Nemas pravdu. Rozdil je prave v tom, ze oni na NIKOHO nejedou!

  2. trencherman napsal:

    Mercedes jede na Hamiltona, špičkového závodníka. Ferrari jede na jetela. To je zásadní rozdíl a důvod, proč je Mercedes lepší i když výkonnostně trochu ztrácí.

Napsat komentář