Ecclestone: Dohoda s Nürburgringem je blízko, Hockenheim můžeme vyřadit

Šéf F1 Bernie Ecclestone zatím nepovažuje za jisté, že se GP Německa bude jezdit jen na Nürburgringu, ale je ochotný takovou smlouvu podepsat.

1 Štítky: GP Německa Hockenheim Nürburgring Zveřejněno 18. 06 2014 — Jan Pastorek

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone zatím nepovažuje za jisté, že se GP Německa bude jezdit jen na Nürburgringu, ale je ochotný takovou smlouvu podepsat.

Společnost Capricorn, která se stane novým provozovatelem Nürburgringu, prohlásila, že se s Ecclestonem dohodla na pětileté smlouvě na pořádání GP Německa, přičemž by závod měla každý rok bez střídání s Hockenheimem.

„Setkal jsem se s lidmi z Capricornu a jednal jsem s nimi o tom, jak bychom mohli vstoupit do dlouhodobé dohody. Já jsem na to připravený,“ komentoval Ecclestone pro Auto Motor und Sport. Ale zároveň odmítl, že by dohoda byla už jistá.

„Nakonec je tu jeden problém. Musí sehnat peníze, příjmy musí být na stejné úrovni jako u ostatních evropských závodů. Jelikož je Nürburgring blízko Spa, dokážu si představit podobnou smlouvu jako s Belgií.“

Belgii Ecclestone promíjí poplatek za závod, výměnou ale inkasuje všechny příjmy okruhu ze závodu, včetně prodeje vstupenek.

A dodává, že za současných podmínek není ochotný dlouhodobě pokračovat s Hockenheimem. „Proti Hockenheimu nic nemáme kromě toho, že naši přátelé v Hockenheimu podle všeho nedokáží splnit naše požadavky. My jsme jim dali speciální smlouvu, abychom jim pomohli. Ale takhle nemůžeme pokračovat navždy.“

Hockenheim má sice platnou smlouvu ještě na roky 2016 a 2018, ale podle všeho mají smlouvy s německými pořadateli klauzuli, podle které je možné kontrakt vypovědět, pokud jiný pořadatel v Německu nabídne lepší podmínky.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ecclestone: Dohoda s Nürburgringem je blízko, Hockenheim můžeme vyřadit”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    Pokud si mohu dovolit vyslovit soukromý názor, měl-li bych tu šanci, zvolil bych Hockenheim před Nürburgringem 😉

Napsat komentář