Dvě tři vítězství a je hotovo

Mattia Binotto souhlasí s hodnocením Charlese Leclerca, že letošní vítězství ve světovém šampionátu pro Ferrari se stalo „velmi obtížné“.

Štítky: Helmut Marko Mattia Binotto Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 31. 08 2022 — Jiří Košta

Bodový náskok úřadujícího mistra světa Maxe Verstappena před Leclercem se nyní blíží 100 bodům poté, co pilot Red Bullu naprosto dominoval v Belgii.

Na otázku, zda byl Spa-Francorchamps nejdominantnějším víkendem celé jeho kariéry ve formuli 1, Holanďan Verstappen připustil: „Když se podíváte na celý víkend, tak ano.”

Dr Helmut Marko z Red Bullu si myslí, že 24letý jezdec je nyní na cestě za svým druhým titulem jezdců v řadě.

„Pokusíme se vyhrát další dva nebo tři závody, abychom se ujistili, že jsme v bezpečí. Cíl je nyní také jasný, protože poprvé v historii chceme skončit první a druzí v šampionátu.”

Binotto, šéf týmu Ferrari, říká, že je jasné, že tým z Maranella už nemá rychlejší vůz.

„Skutečný rozdíl ve výkonu mezi námi a Red Bullem nebyl v Maďarsku tak velký, ale už znatelný,” řekl Ital.

„Nejvíc mě znepokojuje, že použili méně přítlaku než my a stále dokázali zajet silné časy ve středním sektoru, kde přítlak potřebujete. Red Bull je prostě rychlejší auto,” řekl Binotto.

Pozornost se proto již možná obrací k vozu Ferrari 2023.

„Všechno, co se letos dozvíme o našich slabinách, nám také pomůže s vozem pro příští rok. Když se podíváte na tento šampionát jezdců, rozdíl je velmi velký. Nyní vše závisí na Verstappenovi a na tom, zda závody nedokončí.”

Ferrari tvrdí, že od roku 2026 bude produkovat 5% elektrických vozů