Dvě kategorie F1: pro muže a pro ženy

Snahy dostat do jedné ligy muže a ženy ve formuli 1 se zatím nedaří. Startovní pole je stoprocentně mužské. Ale ono se není co divit: drtivá většina sportů má mužské a ženské kategorie. A zdá se, že to dochází i těm ve formuli 1. Nesnažit se dostat muže a ženy na společnou startovní listinu, ale v rámci víkendu vytvořit dvě kategorie: mužskou a ženskou.

1 Štítky: 2021 Závody žen Zveřejněno 2. 05 2018 — GPF1.cz

Alespoň s takovým nápadem přišel tým Force India. Upravit harmonogram víkendu tak, aby se tam vešly závody mužů a žen. Týmy by byly stejné.

V pátek by se jely tréninky a kvalifikace žen. Ty by v sobotu jely závod po kvalifikaci mužů. V neděli by se jela tradiční velká cena mužů.

Nápad je relativně snadno proveditelný, i když má několik chytáků: jde zejména o případy, kdyby někdo z žen nebo mužů rozbil auto tak silně, že by jej nebylo možné použít. A vozit zvlášť auta pro muže a pro ženy by bylo velmi nákladné, čemuž se chce F1 i týmy vyhnout.

V současné době pochopitelně není dostatek žen připravených závodit na úrovni F1. Pokud by ale vedení šampionátu nápad zavedlo s několikaletým předstihem a atraktivním programem, týmy by nepochybně byly schopné v rámci svých juniorských programů ženy rychle rekrutovat a připravit.

Milujeme vás, ženy, ale Djokovič se Šarapovovou?

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Dvě kategorie F1: pro muže a pro ženy”

  1. Mike Litoris napsal:

    O třetí kategorii pro přeoperované mutanty a ostatní pohlaví se neuvažuje? V dnešním světě je to neodpustitelná diskriminace! 🙂

Napsat komentář