Dvě auta na stupních vítězů, ale Mercedes zůstává pesimistou

Lewis Hamilton a George Russell spolu ve Francii získali první společné stupně vítězů, je ale nutné dodat, že výsledek Mercedesu byl spíše překvapující. Totéž si myslí i šéf týmu Toto Wolff, který i nadále vybízí stáj k pokoře a pragmatickému přístupu.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 25. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Jezdci Mercedesu vydělali na odpadnutí Charlese Leclerca v 17. kole závodu, kdy se Monačan dopustil chyby. Následně na trať vyjel Safety car, jehož přítomnost stříbrné šípy také využili a dostali se blíže k novému lídrovi závodu – Verstappenovi.

Hamilton od té doby v poklidu jel na druhém místě až do cíle. Russell si své umístění musel na trati vybojovat. V závěrečných kolech svedl mladý Brit souboj s Pérezem. Mercedes se tak ve Francii překvapivě dočkal prvního dvojitého podia v roce 2022.

Ale… i samotný šéf týmu krotí přehnané vášně a je si plně vědom, že Mercedes ‚jen‘ opět dobře využil nabídnuté příležitosti. Krásným příkladem je výsledek z kvalifikace, ve které německá automobilka ztratila skoro sekundu.

„Vždy jsem trochu pesimistický, protože musím být. V sobotu jsme na čelo ztratili kolem osmi desetin. Tempo v závodě bylo stabilní, protože ani Max (Verstappen) nejel naplno, protože nemusel – šetřil pneumatiky a techniku.

My jsme jeho tempu zkrátka nestačili. Každopádně ale chci pochválit každého v týmu, nasazení každého z nás bylo skvělé a piloti odvedli skvělou práci. George jel rychle a chytře a Lewis je lev, který je pokaždé u nabídnuté šance,“ shrnul víkend ve Francii Wolff.

Co se rozdílů v rychlosti Mercedesu mezi sobotními kvalifikacemi a závody týče, Wolff přiznal, že ani lidé v továrnách neví, proč tomu tak je. „Upřímně si nejsem jistí, čím to je. Je jasné, že máme problémy se zahřátím gum na jedno kolo.

Na optimální teplotu se dostaneme až ve druhém nebo třetím kole, ale to už zase ztrácíme životnost pneumatik. V závodě poté ztrácíme v prvotních fázích. Poté už si vedeme docela dobře a jsme schopni držet tempo s týmy vpředu.

Pořád s tím bojujeme, ale máme v týmu skvělé lidi, kteří na tom pracují. Zlepšujeme se, to je jasné a daří se nám pokroků dosahovat vcelku rychle. Uvidíme, co se bude dít dál,“ zakončil nejistě Toto Wolff.

Mercedes se dnešním výsledkem ve Francii opět trochu přiblížil Ferrari v poháru konstruktérů a aktuálně na Maranello ztrácí 44 bodů. Pokud budou stříbrné šípy zaznamenávat podobný posun dopředu, mohly by ještě pomýšlet na druhé místo v šampionátu.