Dva muži vydírali rodinu Michaela Schumachera

Policie v Německu zatkla dva muže, kteří čelí obvinění z vydírání rodiny sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera.

Štítky: Michael Schumacher Zveřejněno 25. 06 2024 — Dominik Kovář

Německá policie zatkla minulou středu ve městě Wuppertal dva muže, kteří měli podle deníku Bild vydírat rodinu Michaela Schumachera. Agentura DPA uvádí, že zaměstnancům rodiny údajně muži řekli, že mají spisy, jejichž zveřejnění si rodina nepřeje.

Dle agentury by se mělo jednat o muže ve věku 53 a 30 let, kteří jsou v rodinném vztahu otec a syn. Po rodině Schumacherových údajně požadovali platbu ve výši několika milionů eur. “Pokud budou odsouzeni, hrozí jim pokuta nebo trest odnětí svobody až na pět let,” uvedl podle agentury DPA hlavní státní zástupce Wolf-Tilman Baumert.

Michael Schumacher utrpěl vážný úraz hlavy při lyžování v Alpách ve francouzském Meribelu dne 29. prosince 2013. Dne 9. září 2014 byl Schumacher převezen domů, kde dodnes pokračuje jeho rehabilitace.

S podobnými případy vydírání a zneužívání stavu Michaela Schumachera se rodina setkala již několikrát. Nejčastěji šlo o zveřejnění fotografií aktuálního stavu německé legendy nebo jeho lékařských záznamů. V minulém roce byl jeden z nemeckých bulvárních deníků rodinou Schumacherů úspěšně zažalován kvůli smyšlenému interview se sedminásobným šampionem pomocí umělé inteligence.