Dva čeští piloti na stupních vítězů ‚letadlové F1‘ v Japonsku

Dva čeští piloti seriálu "F1 ve vzduchu", neboli Red Bull Air Race, dosáhli na stupně vítězů závodu v japonské Čibě. Petr Kopfstein vybojoval druhé místo, Martin Šonka třetí, a to navzdory penalizaci. Právě tým Martina Šonky v seriálu Red Bull Air Race je partnerem webu GPF1. V jeho letadle se totiž proletí vítěz naší celoroční soutěže.

Štítky: Motorsport Red Bull Air Race Zveřejněno 4. 06 2017 — Tomáš Richtr

Závod vyhrál domácí Jošihide Muroja, který teď s Martinem Šonkou sdílí stejný počet mistrovských bodů, byť Muroja má větší počet vítězství, a tak celkově vede. Petr Kopfstein, který je letošním nováčkem hlavní série, se vůbec poprvé dostal do nejlepší finálové čtyřky. Průběžně je čtvrtý. Šonka by se svým časem vyhrál, ale při průletu jednou z branek nedodržel úhel průletu a dostal dvousekundovou penalizaci.

„Chtěli jsme tady Jošimu vrátit loňskou porážku a bývalo by to i vyšlo, kdybych neudělal tu chybu. Čas jsme měli o půl sekundy rychlejší a bohatě by to stačilo, ale bohužel jsem v jedné bráně začal zatáčet o něco dříve. To mě strašně mrzí, protože jsme měli na to tady vyhrát,“ litoval Šonka, kterého cituje web České televize. „Na druhou stranu mám ze třetího místa radost. Sice jsme přišli o celkové vedení, máme ale stejně bodů jako první Joši Muroja. Je to sice stále ještě začátek sezony, ale je příjemné držet se nahoře,“ dodal.

Petr Kopfstein řekl: „Jsem neskutečně šťastný, všechno do sebe krásně zapadlo. Zase odjíždím z Japonska naprosto spokojený, protože loni jsme zde získali první body v Master Class,“ radoval se Kopfstein. „Bylo velmi příjemné stát na pódiu s Martinem, s kterým se znám mnoho let. Za náš tým slibujeme, že tohle je jen začátek,“ dodal.

Jak dodává web České televize, z jeho úspěchu měl radost i Šonka. „Je to neskutečná věc. Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že na stupních vítězů v závodě Red Bull Air Race budou někdy stát dva Češi,“ uvedl.

Kompletní TV záznam závodu

Další závod bude hostit 2. července Budapešť.

Celoroční tipovačka o let v letadle Red Bull Air Race

Diskuse k článku

Napsat komentář