Drž si odstup!

V době právě probíhající pandemie řada automobilek upravuje svá loga tak, aby pomohla podpořit kampaň za jedno z klíčových opatření, vedoucí ke zvládnutí současné krize. Držet si vzájemně fyzický odstup. S anglickou verzí termínu držet si odstup, tedy "Keep your distance", přišel i tým formule 1 Williams. Nejedná se ale o žádnou současnou kampaň nýbrž realitu z úvodu sezony 2001!

Štítky: Historie Williams Zveřejněno 10. 04 2020 — Tomáš Richtr

Do sezony 2001 za tým Williams, tehdy s desetiválcovými třílitry BMW, nastoupili Ralf Schumacher a Juan Pablo Montoya. Byla to sezona, ve které za McLaren jezdili Mika Häkkinen a David Coulthard, za Ferrari Michael Schumacher a Rubens Barrichello. Za Minardi debutoval Fernando Alonso a Sauber poprvé nasadil Kimiho Räikkönena. Na poslední tři závody nastoupil za tým Prost Tomáš Enge.

Prvními třemi závody roku 2001 byly velké ceny v Austrálii, Malajsii a Brazílii.

V Austrálii došlo bohužel k tragické havárii, když v jednom ze soubojů do zádě williamsu Ralfa Schumachera najel Jacques Villeneuve s vozem týmu BAR Honda. Kopance zezadu zažil Ralf Schumacher také od pilota Ferrari Rubense Barrichella během závodů v Malajsii a Brazílii.

V Brazílii z prvního místa sestřelil Juana Pabla Montoyu v dnes proslaveném kiksu Jos Verstappen, Maxův táta.

Vzniklo podezření, že kvůli nějakým technickým důvodům musí vozy Williamsu začít brzdit trochu dříve, což řadu soupeřů nejednou překvapilo.

Pro čtvrtý závod v San Marinu se tedy Williams rozhodl vyměnit nápis ‚BMW Power‘ a nahradit jej výzvou ‚Keep your distance!“ – Drž si odstup.

Williams si vzpomněl na 19 let starý příběh a použil jej ve své aktuální výzvě.

Diskuse k článku

Napsat komentář