Druhý den testů: Mercedes na čele, Ferrari přes problémy v závěsu

Druhý a tím pádem i poslední den testů v Bahrajnu znovu ovládl Mercedes, tentokrát v podání Valtteriho Bottase. Problémy zaznamenalo Ferrari, naopak solidní den si připsal McLaren.

Štítky: Testy výsledky Zveřejněno 19. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Valtteri Bottas se podobně jako Lewis Hamilton v úterý soustředil na práci s aerodynamikou a pneumatikami, k jejichž dokonalému pochopení Mercedesu pořád něco chybí. Ani dnes se Stříbrné šípy nevyhnuly technickým problémům, když Bottas musel zastavit krátce před polední pauzou. Nakonec ale novic ve službách německo-britské stáje přece jen zajel nejrychlejší kolo.

Naopak se úplně ideálně nedařilo Ferrari – Sebastian Vettel většinu dne strávil v boxech. Dopoledne Scuderii trápil únik kapalin, odpoledne zase v garáži vypadl proud, což vedlo k tomu, že inženýři neměli k dispozici žádná telemetrická data. Němec nakonec i tak zajel druhý čas.

Alespoň částečnou úlevu zažil také McLaren, který si zásluhou Stoffela Vandoorna připsal větší počet kol, než je závodní vzdálenost v Bahrajnu, a celkově čtvrté místo. Týmu se vyhnuly potíže technického charakteru i přesto, že neprovedl žádné změny v oblasti pohonné jednotky. Podle závodního ředitele Erica Boulliera šlo dokonce o letošní nejlepší testovací den McLarenu.

Výsledky 2. dne testů v Bahrajnu:
C9yTo4AWsAAHzmj

Diskuse k článku

Napsat komentář