Druhé místo u Haasu nejspíše pro Gutiérreze

Americký tým Haas již dlouhou dobu zvažuje, koho posadí do kokpitu vedle Romaina Grosjeana. Nejlepší volbou by byl pilot ze Severní Ameriky, prosakuje z Haasu. Již při oznámení vstupu Haasu do formule 1 tým prohlašoval, že hledá zkušené piloty. To samo o sobě může naznačovat leccos. Ať již to budou vysoké cíle nebo kvalitní zpětná vazba…

1 Štítky: Esteban Gutiérrez Haas Zveřejněno 15. 10 2015 — Josef Nekvinda

Americký tým Haas již dlouhou dobu zvažuje, koho posadí do kokpitu vedle Romaina Grosjeana. Nejlepší volbou by byl pilot ze Severní Ameriky, prosakuje z Haasu.

Již při oznámení vstupu Haasu do formule 1 tým prohlašoval, že hledá zkušené piloty. To samo o sobě může naznačovat leccos. Ať již to budou vysoké cíle nebo kvalitní zpětná vazba od pilotů, americký tým chce nováčkovskou sezónu zahájit ve velkém stylu. S tím se pojí i fakt, že se bude prakticky jednat o B-tým Ferrari vzhledem k silné vazbě na stáj z Maranella. Mělo by tedy jít o podobný koncept, jaký Red Bull úspěšně aplikuje již několik let s Toro Rosso. To ale popírá šéf týmu Steiner.

„Nejsme B-tým Ferrari. Stojíme na vlastních nohách. Pouze velmi úzce spolupracuje s vynikajícím a zkušeným technickým partnerem, jakým Ferrari je,“ uvedl Steiner informace na pravou míru.

To je zároveň pojítko k pilotům Jeanu-Ericu Vergnovi a Estebanu Gutiérrezovi, kteří oba působí u Scuderie v roli testovacích pilotů a oba bojují o místo u Haasu. Proslýchá se ale, že Mexičan má v tomto souboji o tento post navrch a to i díky jeho původu. „Bylo by dobré mít pilota ze Severní Ameriky,“ sdělil Steiner. Samozřejmě se jedná o jeden z těch méně podstatných rozhodovacích faktorů. Mnohem důležitější je fakt, že se na druhou stranu protahuje uzavření dohody s Gutierrézovými sponzory.

Diskuse k článku

Napsat komentář