Dřív byl Mercedes značkou pro starce, tvrdí jeho nový hlavní sponzor

Mercedes během pondělního odpoledne prezentoval zbarvení na letošní sezonu. Nejzajímavější na něm je asi logo nového hlavního sponzora, britské firmy INEOS. Jedná se o chemickou společnost s celkovým obratem zhruba 60 miliard dolarů, která s Mercedesem podepsala smlouvu na pět let, díky které si tým přijde údajně až na 600 milionů korun ročně. To naznačuje, že Stříbrné šípy přes některé spekulace formuli 1 neopustí.

Štítky: 2020 Mercedes Zveřejněno 10. 02 2020 — Lukáš Štěrovský

INEOS má se sportem bohaté zkušenosti, vlastní bývalou cyklistickou stáj Sky, která sedmkrát vyhrála Tour de France, či francouzský fotbalový klub OGC Nice a další ve Švýcarsku. Mercedes, respektive jeho odnož Mercedes-Benz Applied Science, a INEOS už pracují na některých projektech, jako je speciální závodní plachetnice RB2, se kterou chce firma vyhrát nejstarší trofej v tomto odvětví, tzv. americký pohár.

Přitom Jim Ratcliffe (67), ředitel společnosti, která byla založena před 22 lety, tvrdí, že ještě před dvěma dekádami by do spolupráce s Mercedesem nešel. „Když si vzpomenu na obrázek Mercedesu z doby před dvaceti lety, přišel mi jako taxi nebo auto pro starce. Tehdy bych si jej nikdy nekoupil,“ má jasno s tím, že teď je situace jiná.

„Úspěch udělal s jejich jménem hodně. Teď i já jezdím v jejich voze, i když jsem vlastně taky už starý,“ směje se Ratcliffe.

Mercedes bude letos pokračovat v nezměněném složení. Za volant usedne úřadující šampion Lewis Hamilton, kterého doplní Valtteri Bottas. U kormidla stáje zůstává Toto Wolff. Skutečnou (první) verzi nového auta představí Stříbrné šípy tradičně na Silverstone, a to 14. února.

Diskuse k článku

Napsat komentář