Doprovodný závod by nemusel být s F1, navrhuje Red Bull

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner si myslí, že zatraktivnit závodní víkendy formule 1 je možné i s pomocí jiných vozů.

1 Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 14. 07 2015 — Jan Pastorek

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner si myslí, že zatraktivnit závodní víkendy formule 1 je možné i s pomocí jiných vozů.

Zatímco formule 1 diskutuje o zavedení sobotního krátkého závodu, tak zvaného sprintu, Horner si myslí, že je možné zabavit diváky i jinak.

„Pro fanoušky a promotéry by podle mě bylo zábavné, kdyby tu byla věc jako Procar před lety, kdy top jezdci naskočili do v podstatě jednotných aut a závodili,“ uvedl pro Motorsport.com.

„V dnešním světě komerčních závazků a tlaků by to bylo těžké, ale bylo by dobré se na tento koncept podívat na některých Grand Prix. Také bychom mohli přivést pár starších jezdců a postavit mladší proti starším. V dnešní době mají jezdci víc času než kdy dřív, je to koncept k diskuzi.“

Jezdci mají k sobotnímu závodu obecně různé názory, piloti Mercedesu by ho uvítali, zatímco třeba Sebastian Vettel chce udržet tradiční formát závodních víkendů.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Doprovodný závod by nemusel být s F1, navrhuje Red Bull”

  1. vocho67 napsal:

    Dobrý nápad.

Napsat komentář