Doplatí Hamilton na zhýralý životní styl? Experti se neshodnou

Lewis Hamilton je znám pro svůj zhýralý styl života, který by si ale již brzy mohl začít vybírat svou daň a zdramatizovat tak boj o titul. Tady už nejde jen o výkon Mercedesu, ale o fyzické a psychické rozpoložení jednotlivců. Trojice bývalých pilotů formule 1 se rozhodla detailněji zhodnotit přístup mistra světa a držitele rostoucího…

2 Štítky: Lewis Hamilton Sezóna 2016 Zveřejněno 9. 03 2016 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton je znám pro svůj zhýralý styl života, který by si ale již brzy mohl začít vybírat svou daň a zdramatizovat tak boj o titul. Tady už nejde jen o výkon Mercedesu, ale o fyzické a psychické rozpoložení jednotlivců.

Trojice bývalých pilotů formule 1 se rozhodla detailněji zhodnotit přístup mistra světa a držitele rostoucího kreditu celebrity Lewise Hamiltona. Hlavní otázkou logicky je, zda bude mít takový způsob života dopad na potenciál Brita a zisk již čtvrté trofeje. Současný prezident GPDA Alex Wurz soudí, že dovádění ve stylu rockové hvězdy se zájmem o amatérské výstřelky v oblasti módy a hudby jsou pro Hamiltona jednoduše to pravé ořechové.

„Dokud to bude dělat, bude to fungovat. On si vybral, že vystaví na obdiv svůj majetek a životní styl, což si dobře propočítal. Pomůže mu to upevnit pozici mega star. Myslím, že to nebude mít žádný vliv,“ uvedl bývalý pilot Benettonu a Williamsu pro březnové vydání magazínu F1 Racing.

„Lewis má to štěstí, že jeho týmovým kolegou je Rosberg. Tohle by si nemohl dovolit, kdyby měl vedle sebe Alonsa, Vettela nebo Ricciarda,“ říká nejmenovaný šéf jednoho z týmů.

Podle mistra světa z roku 1996 Damona Hilla se stačí podívat na loňský rok a hned zjistíme, jak to ve skutečnosti je. Poté, co si Hamilton pojistil titul mistra světa, jako by se najednou vytratilo i jeho kouzlo, které znenadání dostalo pořádnou facku. Zvláště po sérii porážek od svého týmového kolegy Rosberga, což se ale prý dá přičíst na vrub večírků a akcí, které Hamilton s takovou radostí navštěvuje. Fotky z podobných událostí se pak v hojném počtu objevují i na jeho twitterovém účtu.

„Loni jsem měl v jednu chvíli pocit podle jeho tweetů, že je támhle, pak zas tam a já si pomyslel: ‚Zatraceně, to by mě zničilo.‘ Bylo to před Velkou cenou a samozřejmě jej Nico porazil,“ podělil se o svůj postřeh Hill.

David Coulthard si zase pokládá otázku, zda již není pozornost Lewise Hamiltona příliš roztříštěná, což by jej mohlo dostihnout. „Zdá se to jako šílená otázka, jestli Lewis může vyhrát další titul vzhledem k tomu, že vyhrál poslední dva. Musíte se ale rovněž zeptat, kde se bere jeho energie. Bude to ale rok, kdy si jeho současný životní styl vybere svou daň?“ přemýšlí Coulthard.

„Kdyby se to míjelo účinkem, pak si myslím, že by změnil svůj životní styl a přeskupil síly. Musíme si uvědomit, že je to fenomenální talent a on to ví, že jím je. Uvědomil by si, že se musí dostat zpět,“ reaguje další ze zdrojů F1 Racing s ohledem na to, že současné vozy nejsou příliš fyzicky náročné a umožňují tak Hamiltonovi prožít nesvázaný život.

Čtěte dále: Jak Hamilton málem u Red Bullu skončil

Diskuse k článku

Napsat komentář