Dobře, že jsme je na startu rozhodili, raduje se Vettel

Čtyřnásobný šampion se v Bahrajnu po startu dostal mezi oba mercedesy a nakonec využil lepší strategie, aby se mohl radovat ze druhého vítězství sezony.

1 Štítky: GP Bahrajnu Sebastian Vettel Zveřejněno 16. 04 2017 — Pavel Fabry

Sebastian Vettel se nechal slyšet, že předjetí Lewise Hamiltona, díky kterému se hned po startu dostal mezi něj a jeho týmového kolegu Valtteriho Bottase, bylo klíčem k úspěchu ve Velké ceně Bahrajnu. Němec si na Sakhiru připsal druhé letošní vítězství a vrátil se do čela průběžného pořadí šampionátu.

V závěru závodu musel sledovat tenčící se náskok před Hamiltonem, který naposledy stavěl výrazně později a v závěru tak využil výrazně čerstvějších a měkčích pneumatik. Hamilton však nakonec nedokázal smazat svou ztrátu, která navíc byla navýšena o pět sekund kvůli penalizaci za úmyslné zdržování Daniela Ricciarda před pitstopem.

„Bylo pro nás klíčové dostat se mezi ně, abychom jim znemožnili dostat se do čela, ujet a jet si závod podle sebe, potřebovali jsme je trochu rozhodit,“ řekl Vettel. „Všichni jsme odstartovali víceméně stejně a Lewis se držel za Valtterim, takže jsem mohl zariskovat a předjet ho.

Po několika kolech jsem se v prvním stintu držel Valtterimu na převodovce a moc jsem neztrácel. Byl to dobrý start, rychlost byla klíčem dnešního vítězství. V závěrečném stintu jsem měl poměrně slušný náskok plus bezpečnostní odstup v podobě Lewisovy penalizace.

Snažil jsem se ten náskok kontrolovat. On byl velice rychlý, když vyjel na trať, ale ne tak rychlý. Přibližoval se, když jsem se dostal mezi pomalejší auta, ztratil jsem hodně času, ale když se mezi ně dostal on, ztratil ho taky.“

Vettel se bál, že mu safety car znovu pokazí závod

Vettel byl v Bahrajnu znovu prvním z vedoucí skupiny, který zajel k mechanikům pro čerstvé pneumatiky. Stejně jako v Číně krátce poté vyjel na trať safety car, tentokrát kvůli kolizi Carlose Sainze a Lance Strolla. Vettel se přitom zprvu obával, že znovu přijde o první místo.

„Opravdu jsem se snažil dostat Valtteriho pod tlak. On ale neudělal žádnou chybu a na rovinkách bylo těžké se k němu přiblížit,“ popsal situaci v prvním stintu Němec. „Pak jsme se ho pokusili zdolat v boxech, zastavili jsme brzy, na trať vyjel safety car a já si řekl, ‚to snad ne, už zase!‘

Myslím, že jsem měl štěstí, protože ostatní byli blízko boxů, takže na tom nemohli moc vydělat. Já nevím, ale byl jsem trochu překvapený, když jsem vyjel před nimi. Myslel jsem si, že jsem kvůli safety caru o tu výhodu přišel. Pak už to bylo dobré, auto se řídilo úžasně.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Dobře, že jsme je na startu rozhodili, raduje se Vettel”

  1. trencherman napsal:

    Jetel se prostě musí pochválit 😀 Rozhodujícím faktorem byla strategie, Hamiltnova penalizace a Valteriho technické problémy. Až jim zase bude mercedes ujíždět, vrátí se ke svému oblíbenému házení špíny na tým.

Napsat komentář