Do Zeleného pekla míří cestovní vozy

Na slavné Severní smyčce německého okruhu Nürburgring se příští rok pojede jeden závod seriálu Mistrovství světa cestovních vozů - WTCC.

Štítky: Motorsport Nordschleife Nürburgring WTCC Zveřejněno 19. 06 2014 — Tomáš Richtr

Na slavné Severní smyčce německého okruhu Nürburgring se příští rok pojede jeden závod seriálu Mistrovství světa cestovních vozů – WTCC. 

Půjde o doprovodný program závodu 24 hodin Nürburgringu, jehož letošní ročník se jede již o nadcházejícím víkendu. Právě při úvodní tiskové konferenci bylo hostování WTCC pro příští rok oznámeno.

Závod bude v rámci víkendu jen jeden, a to na 120 kilometrů s jedním povinným pitstopem. Smlouva je podepsána na tři sezony.

Na Severní smyčce Nürburgringu závodila F1 dvaadvacetkrát v letech 1951 až 1976, kdy bylo hostování na tomto okruhu z bezpečnostních důvodů ukončeno po událostech sezony znázorněné mj. nedávným filmem Rivalové.

Okruh byl založen v roce 1927, jeho originální trať vedla mezi městy Adenau, Nürburg a Müllenbach. Známější ze dvou částí se jmenuje Nordschleife (Severní smyčka), dlouhá téměř 23 kilometrů. Trať byla tvořena asi 180 zatáčkami různého charakteru a obtížnosti. Pro svou náročnost je přezdívaná „Zelené peklo“.

V části Jižní smyčky (Sudschleife) byl v roce 1984 vybudován nový okruh, na který se mohla F1 vrátit. Je možné, že už pouze na tomto okruhu se bude jezdit Velká cena Německa.

Diskuse k článku

Napsat komentář