Do Mostu na závody historických formulí i sportovních vozů

The Most Historic Grand Prix – tak se jmenuje letošní novinka mosteckého autodromu, při níž se divákům představí významné kousky ze závodnické historie. Akce se koná o nadcházejícím víkendu.

Štítky: Historie Motorsport Zveřejněno 11. 05 2017 — GPF1.cz

Víkend 12. až 14. května bude v Mostě patřit oslavě historie automobilového průmyslu. Součástí premiérového závodu The Most Historic Grand Prix na velkém okruhu autodromu bude totiž i sraz majitelů historických vozidel, kteří na plochách polygonu své nablýskané veterány vystaví dychtivým zrakům návštěvníků. K vidění budou auta a motocykly nejrůznějších značek a stáří, nejmladším exemplářům však nesmí být méně než 30 let.

The Most Historic Grand Prix slibuje divákům nevšední zážitek. Kromě vlastních závodů, při nichž bude veřejnosti přístupné i zázemí týmů v servisní zóně s možností detailně se seznámit s dobovou závodní technikou, se diváci mohou těšit na bohatý a pestrý doprovodný program. Patří k němu například oblíbené letecké akrobatické vystoupení.

hgpca 1

Hlavním závodem The Most Historic Grand Prix bude FIA Lurani Trophy pro vozy formule Junior z padesátých a šedesátých let. Jejich jezdci bojují o titul mistra Evropy. Dále se v samostatném závodě představí vozy Historic Grand Prix Cars Association. Jsou to vozy z velkých cen z let 1930 – 1960 a z let 1961 – 1965.

Britské vozy Grand Turismo pak diváky potěší v závodě Triumph Competition and British HTGT. Uvidí známé GT vozy značek MG, Morgan, Triumph, Lotus a další. V závodě o pohár ADAC HAIGO si to rozdají formulové i cestovní vozy bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a to formule Easter, Mondial a cestovní vozy značek Škoda, VAZ Žiguli, Melkus nebo Trabant.

Bohatý program závodního víkendu doplní jízda pravidelnosti českých závodních vozů, kde se představí tovární speciály a především vozy individuálních konstrukcí. Více informací o celé akci naleznete na webových stránkách mosteckého autodromu.

haigo 3

Zdroj: Autodrom Most

 

Diskuse k článku

Napsat komentář