Do GP Singapuru se rozhodne o osudu Rich Energy

Rich Energy dost možná brzo zcela z formule 1 zmizí. Kontroverzní výrobce energetických nápojů totiž v poslední době nevystupoval příliš reprezentativně.

Štítky: Haas Rich energy Zveřejněno 30. 08 2019 — Bára Goldmannová

Britové jsou letos hlavním sponzorem týmu Haas. Ovšem jejich vystupování není zrovna ukázkové, zejména co se týká jejich šéfa Williama Storeyho. Kromě toho také vedli soudní spor kvůli logu, jehož podoba je do očí bijící s logem výrobce kol Whyte Bikes.

Právě Storey hlásal na začátku července, že společnost rozvázala po neuspokojivých výkonech s Haasem smlouvu. To však okamžitě vyvrátil šéf týmu Günther Steiner. Přesto ale od Grand Prix Kanady z vozů americké stáje ono kontroverzní logo zmizelo.

“Situace se uvolnila, a teď se uvidí, jak to bude dál. Momentálně tam (loga na autech) jsou, jak vidíte. Teď se musí rozhodnout, jakým směrem se uberou. Musí se rozhodnout, pak budeme na řadě my,” uvedl Steiner na čtvrteční tiskové konferenci ve Spa-Francorchamps. Verdikt by měl padnout do Velké ceny Singapuru. Zároveň však Ital připomíná, že konečné slovo bude mít právě Rich Energy: “Oni se musí rozhodnout, kde jejich firma je a jestli má pro ně smysl pokračovat, nebo nikoliv.”

Sám 54letý rodák Bolzana však nechce dělat ukvapené závěry: “Mám toho dost na práci, nepotřebuji problémy ostatních. Dohodli jsme se, že nám řeknou, co s námi mají v úmyslu – s tím problém nemám.”

Diskuse k článku

Napsat komentář