Do GP Itálie odstartuje první Verstappen před McLareny! Hamiltonovi sprint nevyšel

Druhá sprintová kvalifikace přinesla drama hned v prvním kole kvůli kolizi Pierra Gaslyho a hodinám Roberta Kubici. Hamilton pokazil start a zítra do závodu vyrazí až za McLareny, z pole position zítra díky penalizaci Bottase odstartuje Verstappen!

Štítky: F1 Sprint GP Itálie Zveřejněno 11. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Pro sprintovou kvalifikaci platí, že si piloti mohou pro start zvolit jakoukoliv sadu pneumatik chtějí. McLaren této příležitosti využil a svým jezdcům nasadil nejměkčí sadu, což představovalo potenciální výhodu, minimálně pro start.

Valtteri Bottas odstartoval dobře, podobně jako Verstappen a jezdci McLarenu. Lewis Hamilton naopak start zaspal a propadl se na páté místo. Pierre Gasly měl lehký kontakt s jedním z McLarenů a urazil si přední křídlo. Za malou chvíli se roztočil Robert Kubica po kontaktu s Yukim Tsunodou a na trať už v prvním kole vyjel Safety Car.

Po zajetí zpomalovacího vozu zpět do boxů začal Bottas Verstappenovi okamžitě ujíždět. McLareny mezitím těžily ze své strategie a držely se na třetím a čtvrtém místě, což se nelíbilo Lewisi Hamiltonovi, který se za čtvrtým Norrisem zasekl.

Pořadí se po počátečních zmatcích stabilizovalo. Největší vzrušení představoval neustále trvající souboj Norrise s Hamiltonem a souboj Péreze se Strollem na konci první desítky. Mexičan se před svého soupeře nakonec dostal a okamžitě začal stahovat i skvěle jedoucího Giovinazziho.

Ke změně pořadí už ale do konce sprintu nedošlo. Bottas vyhrál před druhým Verstappenem a třetím Ricciardem. Čtvrtý skončil Lando Norris, který po celých osmnáct kol za sebou udržel Mercedes Lewise Hamiltona.

I přes dnešní vítězství si Bottas žádnou výhodu pro zítřejší závod nezajistil. Kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky zítra odstartuje až z posledního místa, to znamená, že se pořadí dnešního sprintu tedy posune o jednu pozici.

Z prvního místa do GP Itálie zítra vyjede Max Verstappen před oběma McLareny a Lewisem Hamiltonem. Ferrari obsadí třetí řadu a ze sedmého místa podobně jako minulý týden odstartuje Antonio Giovinazzi, který nakonec udržel Péreze za sebou.