Do dějiště velkých cen se už možná nikdy nepodívám, uznává Räikkönen

Kimi Räikkönen vloni ukončil své působení ve formuli 1. Ledově klidný Fin navíc už před časem uvedl, že F1 nikdy nebyla jeho životní láskou a své vyjádření nyní potvrdil slovy, že se možná už nikdy neobjeví ani v paddocku.

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 11. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Iceman minulý měsíc završil svou bohatou a dlouhou kariéru ve formuli 1. Po dvaceti letech se tak F1 bude konat bez oblíbeného Fina. Na okruhu Kimiho doprovázela po celý víkend jeho manželka Minttu a jeho děti.

Samotní fanoušci si rodinný život Kimiho Räikkönena oblíbily, bývalý pilot Alfy Romeo totiž často sdílí svůj osobní život na sociálních sítích, a tak je odhod mistra světa z roku 2007 logickým krokem, který se očekával už poslední dva roky.

Co se samotné formule 1 týče a zda se Kimi objeví na nějaké Grand Prix z pozice diváka uvedl, že vše ukáže čas. Räikkönen to ale nyní v plánu rozhodně nemá. „Jediné, co vím je, že řízení byla jediná věc, kterou jsem na tomto sportu miloval.

Formule 1 nikdy nebyla má láska a v životě se našly věci, které jsou pro mě mnohem důležitější a nic se na tom nezměnilo ani po mém konci. Už mě zkrátka nebavilo trávit veškerý svůj čas v letadlech nebo na hotelích a možná se už v paddocku nikdy neobjevím.

Top Gear udělal souboj formule E, formule 1 a WRC speciálu

Nyní už mám důležitější věci na práci a upřímně, jsem rád, že už to celé skončilo. I když jsem nemohl dokončit svůj poslední závod kvůli problémům, můj postoj to nijak nezmění, prostě je po všem a nemá smysl být smutný,“ uvedl Räikkönen.

Nabízí se také otázka, co bude Kimi dělat do budoucna, bude závodit v jiných sériích, nebo bude už jen spokojeně doma se svou rodinou? Ani sám Iceman neví, co v budoucnu bude dělat, v současné chvíli ale žádné plány nemá.

„Nevím ještě, co budu dělat. Vše se ukáže až časem. Moje děti by chtěli psa, ale ještě jsme se nerozhodli a snad jim bude stačit, když teď budu více času doma. Upřímně, prázdný diář je asi tou nejlepší věcí, která mě teď mohla potkat.

Volno je volno a během kariéry pilota F1 ho moc není. Máme pár dní během zimy, Vánoc a Nového roku a potom až v létě, kdy to jsou asi dva týdny, a i během těchto volných dní jsem se neustále musel udržovat fit, takže to mi chybět rozhodně nebude,“ zakončil Iceman.