Do 10 let elektrická formule překoná F1, myslí si vizionář

Vizionář, dobrodruh a úspěšný podnikatel Richard Branson předpovídá silného soupeře formuli 1. Seriál elektrických formulí a ideologií s ní spojených. Do deseti let se prý stane vrcholem motorsportu a převezme tak pomyslný štafetový kolík od formule 1.

1 Štítky: Formule E Motorsport Zveřejněno 27. 12 2017 — GPF1.cz

Připomeňme, že do současné královny motorsportu se Branson skrze tým Marussia snažil proniknout v letech 2010 a 2011 jako Virgin Racing. Bezúspěšně. Před tím zkoušel sponzorské partnerství s mistrovským týmem Brawn GP. Ale jak sám Jenson Button prozradil, peníze, které Richard Branson do týmu investoval, byly marginální. Ve formuli E nicméně zažívá pravý opak. Týmu DS Virgin se ve čtvrté sezoně začíná dařit a patří k nejsilnějším v šampionátu.

Sedmašedesátiletý proslulý obchodní magnát je zároveň velkým fanouškem elektrických formulí, neboť v ní nachází sounáležitost se svou filozofií ohledně obnovitelných zdrojů energie. A na to konto přidává:

„Formule E jednoznačně zvýšila povědomí o změně klimatu. Jsme v pozici, kdy můžeme inspirovat oba tábory lidí od fanoušků po vlády, aby mohli sehrát svou roli v boji proti změnám klimatu,” říká Richard Branson. Zbytek textu si můžete přečíst na našem spřáteleném webu eFORMULE.cz.

Formule E do deseti let předstihne F1, míní vizionář Richard Branson

 

Diskuse k článku

Napsat komentář