Dlouholetý šéf Aston Martinu opouští tým, bude pracovat mimo F1

Dlouholetý technický šéf Aston Martinu Andrew Green opouští tým. Brit ale nekončí v celé organizaci, stále bude pracovat pro anglickou automobilku na projektech mimo formuli 1.

Štítky: Andrew Green Aston Martin Zveřejněno 21. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Andrew Green začal působit ve formuli 1 už v 90. letech, kdy byl jedním z inženýrů tehdejšího týmu Jordan. Britský inženýr byl společně s Garym Andersonem a Markem Smithem hlavním designérem vozu Jordan 191.

Poté Green působil v týmech BAR a Red Bull. V roce 2010 se uznávaný technik připojil k Force Indii [dnešní Aston Martin]. Posledních dvanáct let byl Green technickým šéfem týmu, ale po příchodu Dana Fallowse se jeho pozice začala měnit.

Fallows převzal roli technického šéfa a Green se působil ‚jen‘ jako jeho poradce. Před letošní sezonou se ale Green přemístí jinam – vedení Aston Martinu chce Britovi zkušenosti využít i v jiných odvětvích než pouze ve formuli 1.

„Naše organizace se neustále vyvíjí a roste. Najímáme nové lidi a jsem přesvědčen, že jsou dostatečně talentovaní na to, abychom vývoj letošního monopostu zvládli. Andrew je velkou osobností v našem týmu a neloučíme se s ním.

Místo formule 1 bude mít na starost jiné projekty, mimo okruhové závodění. Bude dohlížet a řídit náš projekt AMPT [Aston Martin Performance Technologies], který se věnuje civilnímu provozu a prototypům speciálních vozů,“ vyjádřil se aktuální technický šéf Dan Fallows.

K odchodu Andrewa Greena se vyjádřil také šéf Aston Martinu Mike Krack. „Andrew je skvělý technický šéf a své dovednosti bude využívat i v jiných projektech, které souvisí s růstem celé naší organizace. Máme štěstí, že je zrovna s námi.

[Green] má obrovské množství zkušeností z prostředí, kde člověk musí fungovat naprosto bez chyby a jsem přesvědčen, že to samé bude dělat i v projektech v rámci AMPT. Je to náš nový byznys a svěříme jej právě Greenovi.

Musím také připomenout, že Andrew spolupracoval i na letošním monopostu. AMR23 je tak i z části jeho dílem a chci mu poděkovat za velké množství nápadů, které jsme využili. Úspěch našeho týmu bude i jeho zásluhou,“ zakončil Krack.