Děsivý start rozhodl, má jasno Ferrari

Ferrari doslova šokovalo v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska, protože italský tým obsadil první řadu a vyvrátil spekulace, že bude na Mercedes hodně ztrácet.

Štítky: Ferrari GP Japonska Zveřejněno 13. 10 2019 — Lukáš Podstata

Ovšem za pouhé tři hodiny proběhl start závodu, který byl pro tým z Maranella doslova noční můrou. Oba piloti velice špatně odstartovali a přišli o své pozice z kvalifikace. Velmi špatný začátek byl dokonán na výjezdu z druhé zatáčky, kde vzájemně kolidoval Charles Leclerc s Maxem Verstappenem. Leclerc musel vyměnit přední přítlačné křídlo a propadl se na chvost startovního pole.

Šéf Ferrari Mattia Binotto si plně uvědomuje, že rozhodlo první kolo. „Upřímně si myslím, že kdybychom zůstali vepředu, mohli bychom se mercedesům bránit. Víte, když startujete z předních pozic, musíte na nich zůstat. Z neděle si určitě chceme odnést jen to pozitivní.

Aktualizace

Na otázku, proč se Ferrari odhodlalo jako první ke dvojzastávkové strategii, Binotto odpověděl: „Očekávali jsme, že Hamilton bude muset stavě podruhé. My jsme se museli bránit, a nakonec se nám to povedlo. Sebastian odvedl dobrý výkon,“ hodnotí Binotto.

Sebastian Vettel se při pozávodním rozhovoru vrátil ke své chybě na startu. „Světla byla při startu zapnutá dlouhou dobu, ale byla to jen a jen moje chyba. To, co jsem předvedl byl jeden z nejhorších startů.“ Vettel také vyzdvihl výtečné tempo Mercedesu, který na konci mohl oslavit vítězství v Poháru konstruktérů. „Bylo to s mercedesy dnes opravdu těžké. Měly oproti nám neskutečné tempo a Valtteri ve svém prvním stintu po Suzuce doslova létal.

Týmový kolega Vettela Charles Leclerc byl po závodě hodně zklamaný, protože si uvědomuje stejně jako Binotto, že první kolo rozhodlo. „Po prvním kole jsem věděl, že to bude hodně těžké. Měl jsem spoustu příležitostí předjíždět, ale šesté místo není to, co jsem od závodu očekával. Na druhou stranu si myslím, že strategicky jsme to nemohli zvládnout lépe.“

Diskuse k článku

Napsat komentář