Délka velkých cen se měnit nebude

Sportovní šéf formule 1 Ross Brawn není nakloněn tomu, aby se současná délka závodů krátila. Podle něj je potřeba zapracovat hlavně na tom, aby velké ceny byly co nejzábavnější po celý svůj průběh.

2 Štítky: FOM Zveřejněno 18. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Nový vlastník formule 1, společnost Liberty Media, má v plánu zásadním způsobem změnit některé aspekty královny motorsportu. Koneckonců, první konkrétní krůčky už spatřily světlo světa – například ve Španělsku došlo k podstatnému zatraktivnění doprovodného programu na okruhu, vozy byly osazeny většími čísly a tak dále.

K těmto změnám by se ale neměla přidat úprava délky jednotlivých závodů. V loňském roce, ještě když otěže šampionátu držel v rukou Bernie Ecclestone, se objevovaly nápady na zkrácení Grand Prix s tím, že by se místo jednoho jely během víkendu závody dva – jeden v sobotu, druhý v neděli. Jejich délka by mohla být třeba pětačtyřicet minut, podobně jako je tomu u závodů MotoGP.

Ross Brawn, sportovní šéf formule 1, je ale spokojený se současným stavem, který by chtěl ponechat. „Mám rád současný formát. Hodina čtyřicet nebo pětačtyřicet je podle mého skvělá délka pro závod. A je to součást tradice. Někteří lidé tvrdí, že by se závody měly zkrátit, protože dnešní publikum neudrží pozornost tak dlouho.

S moderní technologií můžete sport ‚zabalit‘ způsobem, že ho lidé budou chtít sledovat. Naše práce je nabídnout takový sport, který bude zábavný tak moc, jak jen to během daného časového intervalu bude možné,“ je přesvědčen Ross Brawn.

Vedení F1 si přeje spolupráci s MotoGP

Diskuse k článku

2 komentáře: “Délka velkých cen se měnit nebude”

  1. FantomasMan napsal:

    Miesto skracovania počtu kôl VC stačí zrýchlovať monoposty F1. A tým sa aj skráti čas VC…

  2. VladoS. napsal:

    KONEČNE rozumná reč 🙂 Plne s Rossom súhlasím. Veď ani futbal nikto neskráti na dva polčasy po 20 minút, či hokej trikrát 10 minút… 🙂

Napsat komentář